Uygun Konaklama için İpuçları

Gerek yaz mevsiminde gerekse hafta sonlarında kafamızı dinlemek, iş yaşantısının getirdiği iş yükünden bir süreliğine de olsun uzaklaşmak, arkadaşlarımızla ya da tek başımıza eğlenceli zaman geçirmek adına hangimiz tatile çıkma hayalleri kurmuyoruz ki? Ancak çoğu zaman maddi açıdan yeterli bir güce sahip olmadığımız için tatil planlarımızı ertelemek ya da hiçbir şekilde tatile çıkamamak gibi üzücü durumlar ile karşılaşmak zorunda kalabiliyoruz.

Özellikle otel fiyatlarının oldukça yüksek rakamlarda seyretmesi yüzünden, konaklama ihtiyacımızı istediğimiz şekilde karşılayamayacağımızı düşünüyor ve tatile çıkmaktan vazgeçiyoruz.

Bu yazımızda özellikle otellere yüklü miktarda para ödemek zorunda kalmak istemeyenler için uygun konaklama ipuçlarına yer vermek istiyoruz.

İşte; uygun konaklama için ipuçları listemiz:

  • İnternetteki otel ve konaklama sitelerindeki erken rezervasyon imkanlarını değerlendirin

Uygun konaklama denildiğinde akla gelen ilk yöntemlerden biri internet ortamında hizmet veren otel ve konaklama sitelerindeki erken rezervasyon seçeneklerinden yararlanmak olarak karşımıza çıkıyor.

Otel rezervasyonlarınızı tatilinizden epey bir zaman önce yaptığınız takdirde %30-40 gibi oldukça yüksek indirim imkanlarından yararlanabilme şansına sahip oluyorsunuz. Birkaç gün için aynı otelde konaklayacağınızı düşünecek olursak; cebinize kalan karın oldukça yüksek olduğundan bahsedebiliriz.

  • 5 yıldızlı otel yerine pansiyon tercihinde bulunun

Lüksünüze pek düşkün değilseniz, sizin için önemli olan tatiliniz esnasında sokakta kalmamak ise 5 yıldızlı otellerin yerine oldukça ekonomik fiyatları ile pek çok kişinin konaklama tercihleri arasında yer alan pansiyonlarda konaklamayı deneyebilirsiniz.

Sonuçta en kötü pansiyonlarda bile yatak, duş, wc ihtiyaçlarınızı karşılayabilme imkanınız bulunuyor değil mi? Üstelik bir gezgin olarak sizin her türlü ortamda konaklamaya alışkın olmanız gerektiğini de varsayarsak; şirin bir pansiyonda konaklayarak, bütçenizi gözetebilir, 5 yıldızlı otele vereceğiniz paralar ile daha fazla mekana gidebilir ve daha çok gezebilirsiniz.

  • Tatile arkadaş grubunuzla birlikte çıkın

Otel ya da pansiyon konaklama giderlerini düşürmenin en güzel yöntemlerinden birinin de konaklama maliyetini paylaşmak olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun için tatile sevgilinizle ya da arkadaş grubunuzla birlikte çıkarak, hem konaklama giderini aranızda bölüşebilir hem de bol sohbetli ve kahkahalı bir tatil geçirebilirsiniz.

  • Pansiyon bile size pahalı geliyorsa kamp kurma fikrini değerlendirin

 

Özgür, sıra dışı ve başına buyruk hareket etmekten hoşlanan bir karakteriniz bulunuyorsa, pansiyona bile para kaptırma fikrine sıcak bakmıyorsanız; müsait bir yerde kendi çadırınızla kamp kurarak; konaklamaya belirli bir bütçe ayırma zorunluluğundan kurtulabilirsiniz.

Sonuçta pek çok tatil yöresinde kamp ve çadır kurabileceğiniz, denize yakın çok sayıda kamp alanı bulunuyor!

Şimdiden keyifli tatiller…

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Uygun Konaklama için İpuçları için yorumda bulun

    Uygun Konaklama için İpuçları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uygun Konaklama için İpuçları için ilk yorumu yapabilirsin.