En İyi Egzotik Plajlar

Egzotik plajlar genellikle Güney Pasifik ve Karayipler bölgelerinde bulunmaktadır. Egoztik plajların insanların başlarını döndürecek bir güzelliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Dünyanın en güzel renklerini barındıran egzotik plajlar, hareketli gece hayatı, kristal mavi suları ve heyecan dolu aktiviteleriyle tatilcileri kendisine çekmeyi başarıyor.

En Güzel Egzotik Plajlara Sahip Olan

Anguila: Anguila adası Leeward adalarının ilk zinciri olarak görülmektedir. Ada Doğu Karayipler’de yer alan Virgin ve Porto Riko adalarının doğusunda yer almaktadır.

Antigua and Barbuda: Kuzey Atlantik Okyanusu ve Karayip denizi arasında yer alan Antigua and Barbuda, bir Karayip adasıdır. Adanın konumu Porto Riko’nun güneydoğu yönünde kalmaktadır.

Bermuda: Bir dönem filmlere konu olan ve bütün dünyayı korkutan Bermuda Şeytan Üçgeni’nin de yer aldığı Bermuda, plajlarının güzelliği kadar yemeklerinin lezzetli olmasıyla da dikkat çekiyor.

Barbados: Karayip adalarından Barbados, Venezuela’nın kuzeydoğusunda yer almaktadır. Soca müziği, Bajan Karnavalı ve daha birçok festivali adada bulabilirsiniz.

İngiliz Virgin Adaları: 60’ın üzerinde bozulmamış Karayip adası birleşerek İngiliz Virgin Adaları’nı oluşturuyor. Bu adalarda doğanın küçük sırlarını göreceksiniz diyebiliriz. İngiliz Virgin Adaları’ndan ilk akıllara gelen ise Virgin Gorda, Tortola, Jost Van Dyke ve Anegada adalarıdır.

Jamaika: Su, odun ve Reggae ülkesi olarak tanınan Jamaika 3’ncü Karayip adasıdır. Doğayla tamamen bütünleşmek isteyen kişilerin tercih edebileceği yerler arasında geliyor.

Dominik Cumhuriyeti: Öncekin ve bilinen ismiyle Santo Domingo Hispaniola’nın doğu bölümü, Porto Riko ve Küba arasında yer alan Dominik Cumhuriyeti eşsiz plajlarıyla mutlaka görülmeye değerdir.

Porto Riko: Kuzey Atlantik Okyanusu ve Karayip Denizi’nin arasında yer alan Porto Riko Antillere bağlı adalardan birisidir. Aynı zamanda dünyaca ünlü şarkıcı Ricky Martin’in doğduğu yerdir.

Saint Lucia: Saint Lucia adası Windward Adaları’ndan birisidir. İguanaların ülkesi olarak geçmektedir. Adada doğanın farklı renklerinin bir arada yer aldığını görebilirsiniz. Ek olarak adanın çok hoş plajları vardır.

Saint Kitts and Nevis: Ada daha önceden bilinen adı Saint Christopher’ın Nevis adasıyla birlikte oluşturduğu topluluktur.

Amerikan Samoa: Hawai ve arasında Güney Pasifik Okyanusu’nda yer alan Amerikan Samoa küçük bir takım adadır diyebiliriz. Adada yer alan onlarca içerisinden istediğinizi kullanabilirsiniz.

Fiji: Fiji yaklaşık 330 tane adaya sahip ve bu adaların 3’te 1’lik bölümünde hala yaşam bulunmuyor. Doğayla baş başa birbirinden güzel plajlarda vakit geçirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Cengiz dedi ki:

    Baktıkça iç açan plajlar