Sapphire AVM ‘ye Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

İstanbul’un, Kağıthane ilçesinde bulunan İstanbul Sapphire veya Sapphire of İstanbul ya da kısaca Sapphire, 275 metre yüksekliği ile ülkemizin en yüksek, ’nın ise en yüksek 21. binasıdır.

Toplam 170 bin metrekarelik alan kaplayan İstanbul Sapphire AVM, toplam 66 kattan oluşur. En üst katta bulunan harika bir terası bulunmaktadır. Bu terasa çıktığınız zaman bütün İstanbul’u ayaklarınızın altına alabilirsiniz. İstanbul’un harika manzarasını burada görebilirsiniz. AVM’de birçok restoran, mağaza, rezidans, sinema salonları, oyun alanları ve farklı etkinlik alanları bulunmaktadır. Buraya sevdikleriniz ile birlikte gelerek harika zaman geçirebilirsiniz. Burada gönlünüzce alışveriş yaparak ihtiyaçlarınızı da temin edebilirsiniz. Ayrıca bunun yanında terasa çıkarak harika bir manzaraya göz atabilirsiniz.

İstanbul Sapphire AVM Neler Var?

Sapphire AVM’de mağazalar, restoranlar ve Türkiye’ye ait ilk balmumu heykel müzesi bulunmaktadır. Bunların dışında AVM’nin içerisinde bir sinema mevcuttur. AVM’nin yemek katında Süteli, Hamsili, Subway, Papa John’s, Vista Cafe, Taboo, Cafe Nero gibi çeşitli işletmelerde bulunur.

İstanbul Sapphire AVM ve Seyir Terası Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul Sapphire AVM, İstanbul Kağıthane ilçesinde bulunmaktadır. Kağıthane ilçesine bağlı Çeliktepe Mahallesi’nde bulunur. AVM’ye ulaşmak için en yakın duraktan metrobüse binip Zincirlikuyu durağında inmeniz gerekir. 4. Levente doğru giden minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Veya Hacıosman – Yenikapı metrosuna binerek 4. Levent istasyonunda inmeniz gerekir. İndiğinizde tabelalar yardımı ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sapphire AVM

İstanbul Sapphire Seyir Terası ve Giriş Ücreti

AVM’nin üst katında yer alan seyir terasından şehrin büyük çoğunluğunu görmeniz mümkündür. Avrupa’nın ve Türkiye’nin en yüksek binalarından biri olan Sapphire AVM, seyir terasından İstanbul’u kuş bakışı izleme şansınız bulunur. Seyir terasına girmeniz için bir ücret ödemeniz gerekir. Giriş ücretleri iki parça halindedir.

Seyir terasında yer alan gözlem aletlerinin farklı ücretleri bulunmaktadır. Sadece İstanbul manzarasını görmek isteyen öğretmen, öğrenci ve 65 yaş üzeri bireyler 15 TL ödemesi gerekir. Aynı zamanda öğretmen, öğrenci ve 65 yaş üstü bireyler 23 TL ödeyerek hem teras bölgesinde yer alan aletleri kullanabilirsiniz hem de İstanbul manzarasını görebilirsiniz. Diğer bireyler ise sadece İstanbul manzarası görmek için 23 TL, hem manzara hem de aletleri kullanmak için ise 28 TL ödemeniz gerekir. Güncel fiyatlar ve diğer detaylar hakkında bilgi almak için 0212 268 80 80 no’lu telefon numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Sapphire AVM’ye gittiyseniz hemen yorum kısmına fikirlerinizi paylaşarak okuyucularımıza duygularınızı paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Sapphire AVM ‘ye Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler için yorumda bulun

    Sapphire AVM ‘ye Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sapphire AVM ‘ye Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.