Bedava Tatil Yapma Yolları

Özellikle yaz aylarında, yoğun iş temposunu geride bıraktığımız bir dönemde tatil yapmayı tercih etsek de zaman zaman hangimiz; birkaç günlüğüne de olsun tatile çıkmak ve kafamızı dinlemek istemiyoruz ki?

Ancak çoğu zaman tatil hayallerimizi bir sonraki sürece erteliyor; maddi yetersizlikler yüzünden tatile çıkma fikrine sıcak bakmıyoruz.

Hayallerinizde lüks bir otelde,  havuz başında, sevgilinizle ya da ailenizle birlikte son derece konforlu ve rahat bir tatil yapmak bulunmuyorsa; daha çok gezgin ve maceracı ruhunuza hitap eden bir seyahat arayışındaysanız; bu yazıda sizinle paylaştığımız ucuza tatil yapma yollarına bir şans verebilirsiniz.

İşte; her gezginin mutlaka bilmesi gereken bedava tatil yapma yolları:

  • Ücretsiz konaklama imkanı tanıyan sitelere üye olun!

Gezginlerin daha ekonomik bir şekilde tatil yapmaları için açılan pek çok site; ülkemizin yanı sıra dünya çapında seyahat tutkunları tarafından yoğun ilgi görüyor.

Binlerce üyeye sahip olan bu sitelerde kolaylıkla evinde konaklayabileceğiniz misafirperver kişiler bulabiliyorsunuz. Bu sayede bir tatilin en maliyetli unsuru olan konaklama ihtiyacınızı ücretsiz bir şekilde karşılayabiliyorsunuz. Üstelik bu sayede farklı şehirlerde yepyeni arkadaşlar da edinebiliyor, hatta sevgili bile yapabiliyor bir nevi kalıcı arkadaşlıklara imza atabiliyorsunuz.

Üyelerine bu imkanı tanıyan sitelere örnek olarak www.servastürkiye.org, www.couchsurfing.com adreslerini gösterebiliriz.

  • Gönüllü olarak çalışabileceğiniz işler bulun!

 

Özellikle yaz aylarında uzun bir zaman dilimi için tatil yapma şansınız bulunuyorsa; gönüllü olarak çalışabileceğiniz bir iş bularak, belirli bir görev karşılığında yeme-içme-konaklama vb. maliyetlerinizin işverenlerinizin tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

İngizlice’de volunteer olarak bilinen gönüllülük; son zamanlarda ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bir kavram. Özellikle Antalya, Çeşme, Kaş gibi tatil yörelerinde gezginler tarafından ilgi gören gönüllük kapsamında çalışmak için gönüllü arayışında olan sitelere üye olabilirsiniz.

  • Seyahat blogu açmayı deneyin!

Son dönemlerin en popüler hobilerinden biri olan blog açma fikri size sıcak geliyorsa; yazı yazmayı seviyor ve gittiğiniz yerlerin gezilecek yerlerini anlatabileceğiniz yazılar hazırlayabileceğinize inanıyorsanız; seyahat blogu açarak; seyahat firmalarının ve otellerinin size tatil teklifi getirmesini bekleyebilirsiniz.

Kulağa yalnızca bir hayal gibi gelen bu fikir sayesinde günümüzde bedava tatil imkanı kazanmakla kalmayıp, okuyucu kitlesi oluşturan ve her ay Google Adsense reklamları sayesinde oldukça iyi rakamlar kazanan gezginlerin sayısı yadsınamayacak kadar az!

Yazı yazma fikri size sıkıcı geliyorsa, video çekmenin daha eğlenceli olduğunu düşünüyorsanız; bir Youtube kanalı açabilir ve bu kanalda seyahat anılarınızı takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Şimdiden bol şans diliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Bedava Tatil Yapma Yolları için yorumda bulun

    Bedava Tatil Yapma Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bedava Tatil Yapma Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.