Uçaktan Dinlenerek İnebilirsiniz

Uçak yolculuğu özellikle uzun süren ve rötarlı yolculuklar olduğu zaman çok yorucu olabiliyor. Fakat uygulayacağınız bazı yöntemlerle uçaktan dinlenerek inebilirsiniz. Size vereceğimiz yöntemleri uyguladığınız zaman uçaktan dinç ve dinlenmiş olarak ineceksiniz.

Uçuş Saatlerine Dikkat Edin

Uçak biletinizi alacağınız sırada biletinizin saatini uykunuzu alacak şekilde seçmeniz gerekiyor. Normalde kaçta uyuyorsanız o saatlerde olan seferleri tercih ederseniz, uçakta da rahatlıkla uyuyabilirsiniz. Eğer seyahatiniz sadece bir günlük olacaksa sabah saatlerinde uçuş yapmayı deneyebilirsiniz.

Cam Kenarını Tercih Edin

Eğer uçakta uyuyacaksanız ve rahatsız edilmek istemiyorsanız cam kenarı koltukları tercih edebilirsiniz. Orta ve koridor koltukları gerektiği zaman ayağa kalkıp tuvalete gitmek için iyi seçimler olsa da cam kenarı koltuklar uyumak için en ideal olanlarıdır. Cam kenarındaki koltuklarda başınızı pencereye yaslayarak geçmek için rahatsız eden kişiler olmadan uyuyabilirsiniz.

Battaniye ve Yastıkları Unutmayın

Bazı uçuş firmaları uçaklarında battaniye ve yastıklara da yer veriyor. İstediğiniz zaman battaniye ve yastık alarak daha rahat dinlenebilirsiniz. Fakat bu yastık ve battaniyelerin sayısı sınırlı oluyor. Yani siz alana kadar bitmiş olabilir. Bu konuda işinizi garantiye alma adına uçağa bindiğiniz sırada yastık ve battaniyenizi kendiniz getirebilirsiniz.

Hafif Bir Atıştırma Yapın

Yolculuklarınız sırasında ve uçağa binmeden önce hafif bir atıştırmalık yiyebilirsiniz. Bu şekilde daha rahat uyuya dalarsınız ve daha fazla dinlenirsiniz. Uçakta size ikram edilen yiyecekler genellikle bu şekilde seçilir ve hafif olurlar. Özellikle alkollü içecekler yerine meyve suyu veya su içerek yolculuğunuzu daha kolay hale getirebilirsiniz.

Sakin Günlerde Uçmaya Çalışın

Uçarken yanınızdaki koltuk boş olursa uçuş sırasında daha eğlenceli bir geçirebilirsiniz. Bu yüzden eğer acil bir işiniz yoksa hafta sonları yerine Salı, Çarşamba ve Perşembe gibi hafta ortası günlerini tercih etmeye çalışın. Aynı zamanda sabah erkenden veya gece geç saatlerinde yapılan uçuşlar gündüz saatlerine göre daha boş olacaktır.

Güneşliğinizi ve Koltuğunuzu Ayarlayın

Kısa süreli uçuşlarda koltuklarımızın arkaya doğru yatma özelliğinden pek faydalanmıyoruz. Fakat artık bu rahatlığın keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda kalkış ve inişler dışında da pencerenizin güneşliğini kapatabilirsiniz. Bu şekilde de içeriye giren güneşin etkisine maruz kalmadan rahatlıkla uyuyabilirsiniz.

Rahat Kıyafetler Giyin

Eğer uçaktan iner inmez bir toplantıya gitmeyecekseniz uçakta rahat kıyafetler giyinmeye özen gösterin. Özellikle kemer gibi üzerinde metal bulunan kıyafetler giyinmeyin. Bu sizi güvenlik kontrolü sırasında zorlayabilir. Bu kıyafetleri giyinmek yerine el bagajınıza koyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Uçaktan Dinlenerek İnebilirsiniz için yorumda bulun

    Uçaktan Dinlenerek İnebilirsiniz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uçaktan Dinlenerek İnebilirsiniz için ilk yorumu yapabilirsin.