Antalya Plajları

Yaz sezonunun gelmesiyle beraber ülkemizin en dikkat çeken ili Antalya konumuna geldi. Antalya plajları bu yılda yüz binlerce turisti ağırlayacak. Bizde sizlere Akdeniz’in incisi Antalya’nın muhteşem plajları hakkında bilgi verelim dedik.

1-Konyaaltı Plajı

Gerek yerli turistlerin gerekse yabancı turistlerin Antalya denildiği zaman akıllarına ilk gelen plaj; Konyaaltı plajıdır. 1.5 kilometre uzunluğunda şeridine sahip olan plaj şehrin merkezinde olmasıyla da dikkat çekiyor. Rengarenk bir görüntüsü olan Konyaaltı plajında güneşlenebilir, eşsiz deniz manzarasını izleyebilir ve yemek yiyebilirsiniz.

2-Lara Plajı

Lara ilçesi, Antalya’nın lüks ilçelerinden birisidir. Bu ilçenin plajı olan Lara plajı ise görülmeye değer plajlar arasında kendisine yer buluyor. Yine şehir merkezinde yer alan plajın 2 KM uzunluğunda bir şeridi var. Lara plajının kumu romatizmal hastalıklara da iyi geldiği için hem sağlık açısından hem de turizm için çok kıymetli bir plajdır.

3-Kleopatra Plajı

Kleopatra plajı, Antalya’nın en ünlü sahillerinden birisi olan Alanya sahilinde yer alıyor. Adını ünlü Mısır kraliçesi Kleopatra’dan alan plajın bu kadar popüler olmasındaki sebep ise; denizinin temiz ve sığ olması aynı zamanda büyük olmasıdır. Mavi bayraklı olarak plaj 2 KM genişliğindedir.

4-Kemer Plajı

Bir gün Antalya’ya yolunuz düşerse uğramanız gereken ilk plajlar arasında; Kemer plajı yer almaktadır. Kemer, yerli ve yabancı turistlerin en fazla tercih ettiği noktalar arasındadır. Hem gündüz hem de akşam çok eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz. Çam ormanlarının içerisinde yer alan plaj,  gündüzleri turkuaz sahiliyle akşamları ise eğlence mekanları ve restoranlarıyla turistleri ağırlıyor.

5-Kaputaş Plajı

Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Kaputaş plajında hiçbir işletme yok. Sadece kendi havlunuzu sererek muhteşem sahilin keyfini çıkarabilirsiniz. Sadece denizin ve kumun olduğu plaj size huzur verecektir.

6-İncekum Plajı

İncekum plajı adını ince kumlara sahip olmasıyla almıştır ve bu konuda ünlenmiştir. Bu plaj özellikle kampçıların uğrak noktası diyebiliriz. İncekum Plajı, Kleopatra plajının hemen karşısında yer alıyor. Eşsiz bir manzarası olduğunu da söylemeliyiz.

7-Patara Plajı

Kaş ilçesinin bir diğer plajı ise Patara plajıdır. Patara, Akdeniz’in en uzun plajı olarak da ününü bütün dünyaya duyurdu. Plaj aynı zamanda tarihi bir özelliğe de sahip. Apollo tapınağına ev sahipliği yapıyor.

8-Çıralı Plajı

Antalya’da “caretta caretta”lara ev sahipliği yapan plaj bu özelliğiyle neredeyse yılın her dönemi turist çekmeyi başarıyor. Hafif taşlı bir kuma sahip olan plaj devri kalıntılarını da bulunduruyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Antalya Plajları için yorumda bulun

    Antalya Plajları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Antalya Plajları için ilk yorumu yapabilirsin.