Gezen İnsan Gibi Gezen Tavuk Sağlıklıdır

Tavukların birçok sağlık yararı sağladığı yaygın bir bilgidir. Tavuk, günlük tükettiğimiz temel gıdalardan biridir. Basitçe söylemek gerekirse, en yaygın kümes hayvanı türüdür. Gezen tavuk, bir alan içinde serbestçe dolaşmasına olanak sağlayan bir çiftçilik yöntemidir. Tek bir kümese hapsedilmezler. Menzilde dolaşan bir yavru tavuk hayal ediyorsanız, o zaman tam olarak serbest dolaşan şey budur. Bu tavuklar kafeste değil, dışarıda iyi çitlerle çevrili alanlarda dolaşabiliyorlar. Bu yöntem onlara güneşten D Vitamini verir. İşte gezen tavukların yararları;

İyi Protein Kaynağı

Protein vücudumuz için önemli bir besindir. Yaşamın yapı taşı olarak anılan bu, kaslarımızın dokuları oluşturmasına ve onarmasına yardımcı olur. Protein, yaraları iyileştirmemizi kolaylaştırır. Bu besin, bu faktörler nedeniyle hamilelik ve çocuğun büyümesi için de çok önemlidir. Gezen tavuktan elde edilen tavuk göğsü, vücudun günlük protein ihtiyacının% 50’sinden fazlasını sağlayabilir.

Diğer Vitamin ve Minerallerin Daha Zengin Kaynağı

Gezen tavuk, B, D, A, Potasyum ve Sodyum gibi daha fazla miktarda diğer vitamin ve minerallere sahiptir. Bu besinler genellikle geleneksel tavuklarda bulunur.

Daha İyi Yumurta Üretirler

Kahvaltınızda yumurta sever misiniz? Omlet veya haşlanmış mı tercih edersiniz? Tercihiniz ne olursa olsun, işte bu popüler temel kümes hayvanı ürünü hakkında bilmeniz gereken önemli bir gerçektir.

Gezen tavuk, diğerlerinden daha sağlıklı yumurta üretir. Araştırmalara göre, gezen tavuklardan elde edilen yumurtalar şunları içerir: ⅓ daha az kolesterol, ¼ daha az doymuş yağ, ⅔ daha fazla A vitamini, 2 kat daha fazla omega-3, 3 kat daha fazla E vitamini, 7 kat daha fazla beta-karoten. En önemlisi, genellikle normal yumurtalardan biraz daha büyük boyuttadırlar.

Haşere ve Böcek Kontrolü

Gezen tavuk, çevredeki böcekleri ve haşereleri yerler. Akılda tutulması gereken bir şey: bu tavukları sebze bahçelerinize sınırlayın. Her şeyi yiyebileceklerini, özellikle de kendi alanlarının etrafındaki yeşilleri yiyebileceklerini unutmayın. Bir sonraki hedefleri olabileceğinden bitki örtüsüne dikkat edin.

Yağsız Et Üretirler

Piyasadaki bazı tavuklar, yapay takviyeler ve büyüme hormonları sayesinde kaslarında ve derilerinde daha fazla yağ üretirler. Bu, tavukların pişirme sırasında küçülmesine neden olur. Bu aynı zamanda yemek yerken tüketilen yapay yağlar da verebilir.

Gezen tavuklar büyük görünmek ve büyük kalmak için bu yapay takviyelere ve büyüme hormonlarına ihtiyaç duymazlar, bu nedenle ürettikleri et daha sağlıklı ve insanların tüketmesi için daha güvenlidir. Bu avantajlarla, gezen tavuklar servis edildiğinde daha büyük porsiyonlarda ve boyutlarda gelir. Her parça, genellikle kafeslenmiş tavuklara kıyasla görkemli ve sağlıklı görünüyor. Yapay içerik yoktur ve organik tavuk arasındadır. Bu nedenle tavukçuluk sektöründe önemli bir yere sahiptir.

Siz de, çiftlikten organik tavuk almak istiyorsanız, https://www.tavuksatisi.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Gezen İnsan Gibi Gezen Tavuk Sağlıklıdır için yorumda bulun

    Gezen İnsan Gibi Gezen Tavuk Sağlıklıdır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gezen İnsan Gibi Gezen Tavuk Sağlıklıdır için ilk yorumu yapabilirsin.