Uçak Biletini Ucuza/Bedavaya Getirme Yöntemleri

İş ya da tatil amaçlı seyahatlerimizde en çok tercih ettiğimiz ulaşım araçları arasında yer alıyor uçaklar. Çoğumuz; yolculuklarımızda normalde saatler boyunca süren otobüs yolculuğu yerine en fazla birkaç saat içerisinde varmak istediğimiz noktaya bizi ulaştıran uçakları tercih ediyoruz. Ancak bazen de uçak biletinin aşırı pahalı olması yüzünden maalesef ki otobüs yolculuğunun bitmek bilmeyen çilesine katlanmak zorunda kalıyoruz.

Bu yazımızda uzun ya da kısa mesafeli tüm yolculuklarda daha konforlu ve rahat bir seyahat için uçak biletini ucuza/bedavaya getirme yöntemlerine kısaca değinmek istiyoruz. Peki; uçak biletini ucuza getirme yöntemleri nelerdir?

İşte; uçak bileti en ucuz nasıl alınır? sorusunun yanıtları:

  • Biletinizi mümkün olduğunca erkenden alın

Aniden gelişen bir seyahatiniz söz konusu olmadığı sürece gideceğiniz tarihi daha önceden biliyorsanız; biletinizi mümkün olduğunca erkenden alarak, yolculuğunuzu daha ucuza getirebilirsiniz.

Özellikle seyahat tarihinizden en az 21 gün yani 3 hafta önce bilet satın aldığınız takdirde en az %10 indirimden yararlanabilirsiniz.

  • Uçak bileti satın alma sitelerinden yararlanın

 

Pek çok firmaya ait olan uçak bilet fiyatlarını karşılaştırmalı olarak tek bir platformda sizlerin bilgisine sunan uçak bileti arama motorlarından faydalanarak; uçak firmalarının sitelerini teker teker dolaşma zorunluluğundan kurtulabilir; en uygun fiyatlı uçak biletini bulabilirsiniz.

  • Kampanya ve erken rezervasyon fırsatlarını iyi değerlendirin

Hangi havayolu zaman zaman uçak biletlerinde kampanya ve erken rezervasyon fırsatlarına yer vermiyor ki?

Havayolları tarafından belirli aralıklarla düzenlenen bu fırsatları takip ederek; bu fırsatlardan birinden yararlanmayı deneyebilirsiniz. Tabii ki sizin için herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmuyorsa!

  • Uçak bileti arama motoru olarak hizmet veren sitelerin e-bültenlerine üye olun

Son dönemlerde sayısı giderek yükselen uçak bileti bulma sitelerinin e-bültenlerine üye olarak; e-mail adresinize uçak biletleri, kampanyalar ve erken rezervasyon fırsatları ile ilgili pek çok bilginin yer aldığı e-mail içeriklerinin site tarafından gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

  • Tek yön uçuş fiyatlarını öğrenmeyi ihmal etmeyin!

Her daim çift yön uçuş fırsatlarının tek yön uçuş fiyatlarına göre daha düşük olduğunu düşünüyorsanız; tam anlamıyla yanıldığınızı söyleyebiliriz!

Genellikle çift yön uçuşlar; tek yönlere göre daha ucuz olsa da bazı durumlarda tek yön uçuşlu iki bilet almak; seyahati daha ucuza getirmenize yardımcı olabiliyor.

Bu yüzden de destinasyonunuzu belirledikten sonra geri dönüş ihtimallerini değerlendirebileceğiniz dönüş bilet fiyatlarını da teker teker incelemeyi unutmamanız gerekiyor.

  • Mil biriktirebileceğiniz kredi kartlarından kullanın

Uçak biletini ucuza hatta bedavaya getirmek istiyorsanız; her harcama yaptığınızda millerinizin birikmesini sağlayan Miles&Smiles gibi kredi kartlarından birini kullanabilirsiniz.

Şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Uçak Biletini Ucuza/Bedavaya Getirme Yöntemleri için yorumda bulun

    Uçak Biletini Ucuza/Bedavaya Getirme Yöntemleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uçak Biletini Ucuza/Bedavaya Getirme Yöntemleri için ilk yorumu yapabilirsin.