Olimpos’ta Mutlaka Yapmanız Gereken 8 Şey

Şirin mi şirin caretta caretta kaplumbağaları, hayranlık uyandıran bungalov tarzı evleri ile ülkemizin yerli ve yabancı turist akınına uğrayan gözde turizm merkezlerinden biri olan Olimpos; Antalya ilimize yalnızca 85, 7 kmlik bir uzaklıkta bulunuyor.

Özellikle dört bir yanı portakal ağaçları ile çevrelenmiş bungalov evleri yaz aylarında tıklım tıklım dolup taşan Olimpos; doğanın kucağında masalsı bir atmosferde harika bir yaz tatili geçirebilmenize olanak tanıyor.

Turkuaz rengindeki pırıl pırıl suları, yemyeşil tabiatı ve tertemiz kumsalı ile Olimpos; Akdeniz’in en lezzetli tatlarını da tadabilmenize olanak tanıyor.

Olimpos’ta mutlaka yapmanız gereken 8 şey başlıklı bu yazımızda Antalya’nın bu şirin beldesine yolunuz düştüğünde Olimpos’ta uğramanız gereken adreslerle ilgili olarak da sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

İşte, Olimpos gezilecek görülecek yerler listemiz:

Olimpos Antik Kenti’ni Ziyaret Edin

Tarihi geçmişi M.Ö 2.yy’a kadar uzanan, Likyalılar dönemine dair pek çok tarihi esere ev sahipliği yapan Olimpos Antik Kenti; Likyalıların yanı sıra Bizans ve Roma dönemine ait kalıntıları ile özellikle antik kent ve tarih tutkunlarına hitap ediyor.

Bizans ve Roma döneminden günümüze kadar ulaşmayı başaran hamam, kilise, tapınak, sur, tiyatro vb. kalıntılar, kendine has mimari yapısı ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Olimpos geziniz esnasında Olimpos antik kentine muhakkak uğramanızı, son derece geniş bir alan üzerine kurulmuş olan bu kenti baştan sona dolaşmanızı öneriyoruz.

Olimpos Tekne Turlarına Katılın

Antalya’nın ışıl ışıl sularında yüzmekten büyük bir keyif alacağınız, Ceneviz koyu başta olmak üzere Olimpos dolaylarındaki en güzel koylara uğrayacağınız tekne turları, sevgilinizle ya da arkadaşlarınızla mükemmel bir mavi yolculuğa sizleri davet ediyor.

Üstelik Olimpos’ta gece düzenlenen tekne turlarına katılma şansınız da bulunuyor. Sevgilinizle birlikte romantik ve keyifli bir tekne turu için Olimpos’u tercih edebilirsiniz.

Mavi ve yeşilin en güzel tonlarını yakından görebileceğiniz Olimpos tekne turlarına katılarak, aşkınızı pekiştirebilir ve monotonluktan kurtulabilirsiniz.

Teleferikle Tahtalıdağ’a Çıkın

Yamaç paraşütü yapabileceğiniz, harika Olimpos manzarasını bir de kuş bakışı görebileceğiniz Tahtalıdağ’a araçsız ulaşmak istediğinizde, dakikalar içerisinde Tahtalıdağ’ın zirvesine teleferikle çıkabiliyorsunuz.

Yükseklik korkunuz bulunmuyorsa, aksine teleferik gezintilerinden haz ve keyif alıyorsanız, yaklaşık 20-25 dakika süren teleferik yolculuğuna koyulabilirsiniz.

Tahtalıdağ’da Yamaç Paraşütü Yapın

Macera ve adrenalin tutkunlarının uğrak noktalarından biri olan Tahtalıdağ’ın hemen zirvesinde yamaç paraşütü hizmetinden yararlanabiliyorsunuz.

Üstelik yamaç paraşütü yapmanız için daha önce yamaç paraşütü yapmış olmanız bile gerekmiyor. Siz Olimpos’un zirvesinden yere doğru süzülürken, Türk Milli Takımı pilotları size rehberlik ve eşlik ediyor. Yani yamaç paraşütü yapmaktan korkmanıza gerek kalmıyor.

Olimpos Plajı’nda caretta caretta kaplumbağlarla birlikte güneşlenin

Caretta caretta kaplumbağaların yaşam alanı ve yuvası olan Olimpos plajı; sizlere bu şirin kaplumbağaları yakından görme şansı tanıyor.

Olimpos kumsalındaki kumun altında yer alan kaplumbağa yumurtaları, dünyaya gözlerini açtıklarında plaj kumlarından yürüyerek, denize ulaşıyor.

Sırf onların bu keyifli yolculuğuna tanık olmanın mutluluğunu yaşamak için bile Olimpos’a yaz aylarında uğrayabilirsiniz.

Kano kiralayarak, mağaraları keşfe koyulun

Yamaç paraşütü, tekne turu, teleferik keyfiniz ardından Olimpos’ta kano kiralayabilir, Olimpos’un cam rengindeki sularına gizlenmiş olan kayalık ve ufak mağara oluklarının fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Hangar Bar’da sabahlara kadar eğlenin

Macera ve adrenaline sonuna kadar doyacağınız Olimpos’ta geceleri eğlenmek ve canlı müzik dinlemek istediğinizde Olimpos Kumlucu’nın en gözde eğlence mekanlarından biri olan Hangar Bar’da sabahlara kadar eğlenebilirsiniz.

Olimpos ağaç evlerinde konaklayın!

 

Olimpos’un simgesi haline gelen Olimpos kamp alanında yer alan ağaç evlerde konaklayarak, tamamen doğayla iç içe, şehir yaşantısından uzakta bir tatil geçirebilirsiniz.

Şimdiden keyifli tatiller diliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Olimpos’ta Mutlaka Yapmanız Gereken 8 Şey için yorumda bulun

    Olimpos’ta Mutlaka Yapmanız Gereken 8 Şey için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Olimpos’ta Mutlaka Yapmanız Gereken 8 Şey için ilk yorumu yapabilirsin.