Kıbrıs Tatilinde Gezilecek Yerler

Kıbrıs’ta tatil yapan tatilciler için bu süreç içinde mutlaka görmesi gereken yerler ve yapacakları aktiviteler ile eğlenceli ve unutulmaz bir tatil yaşayabilirler. Yavru vatan Kıbrıs’ta sadece otelde konaklamayın Kıbrıs’ın gezilecek en güzel yerlerini görün ve unutulmaz bir tatil yaşayın!

Bu konuda önemli bir nokta ise gezilecek yerleri toplu taşıma araçları ile zaman kaybederek gezebilir taksilere tonlarca para verebilirsiniz. Bu açıdan Kıbrıs araç kiralama hizmetinden yararlanarak hesaplı bir gezi planı oluşturabilirsiniz. Türkiye’ye göre daha ucuz olan benzin fiyatları ile çok fazla para harcamadan kiraladığınız araç ile konforlu bir tatil planlayabilirsiniz. Kıbrıs gezi planınızda görmeniz gereken yerler.

Magosa

Kıbrıs Türk cumhuriyetinin nüfus açısından ikinci büyük şehri olan Magosa eğitim ve kültür şehri olarak isimlendirilir. Üniversiteli genç nüfusun oldukça fazla olduğu Magosa merkezinde kafe bar ve restoranlara büyük ilgi görülür. Bu adanın en güzel sahillerine sahip olan Magosa caretta&caretta kaplumbağalarının yumurta bırakma bölgesidir. Bu mevsime denk gelirseniz bu eşsiz doğa manzarasına şahit olabilirsiniz.

Lefkoşe

Lefkoşe Kıbrıs’ın tam orta yerinde yer almaktadır. Hem Türklerin hem de Rumların başkent olarak saydığı bölge ikiye bölünmüş şekildedir. Dünyada hiçbir yerde eşi bulunmayan bu bölünmenin kuzey tarafı Trüklerin kontrolünde yer alır. Adanın en kalabalık bölgesidir. Lefkoşe sokaklarında gezerken kendinizi İtalya’da hissedebilirsiniz.

Girne

Kıbrıs turizmin başkenti olan Girne sahilleri ve sahillerinin etrafında konulanmış lüks oteller ve casinoları ile ünlüdür. Gece yaşantısını sevenlerin sıklıkla tercih ettiği Girne 24 saat boyunca canlılığını devam ettirmektedir. Mavinin eşsiz tonlarını tatilciler ile buluşturan Girne Kıbrıs tatilinde görülmesi gereken yerlerdir.

Girne kalesi özellikle Kıbrıs tatilinde muhteşem detaylardan biridir. Girne kalesi 7. Yüzyılda Araplardan şehri korumak amacı ile Bizanslılar tarafından yapılmıştır. Bu tarihi yerler dışında yeni yapılanmış birçok aktiviteye de ev sahipliği yapan Kıbrıs tatil için en iyi seçeneklerden biridir.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Kıbrıs Tatilinde Gezilecek Yerler için yorumda bulun

    Kıbrıs Tatilinde Gezilecek Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kıbrıs Tatilinde Gezilecek Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.