İşinizi Kolaylaştıracak Seyahat Uygulamaları

Teknolojinin gelişmesiyle beraber neredeyse bütün işlerimizi akıllı telefonlarımız üzerinden yapıyoruz. Sizde seyahat etmeyi seviyorsanız seyahat uygulamaları sayesinde daha rahat bir geçirebilirsiniz.

Seyahat uygulamaları sizlere büyük bir özgürlük sunuyor diyebiliriz. Bir yerde konaklarken başka bir konum için uçak bileti alabiliriniz veya hiç bilmediğiniz bir kasabada ne yeni ne içilir diye araştırabilirsiniz.

İşte Hayatınızı Kolaylaştıracak Uygulamalar

Timeset: Bu uygulama sayesinde keşfetmek istediğiniz bölgelerin bir listesini oluşturabilirsiniz. Bu uygulamalar için oluşturduğunuz listeleri takip edebileceğiniz bir ortam diyebiliriz. Mikro blog özelliği taşıyan bu uygulama bütün sosyal ağların özelliklerini taşıyor.

Artıway: Uygulama internetten yaptığınız alışverişleri sizlere para olarak ödüyor. Siteye üye olmak ücretsizdir. Facebook hesabınızı kullanarak üye olabilirsiniz. Uçak bileti, ve diğer seyahat alışverişlerinizi bu platformu kullanarak yapmanız kar etmenizi sağlayacaktır.

Livetrekker: Bir bölgeye ilk defa gidiyorsanız nerelere gidilir, neler yapılır hakkında size bilgi verecek bir uygulamadır. Uygulamada gittiğiniz bölgeye daha önce giden kişilerin yorumlarını görebilirsiniz.

Google Translate: Gezmeyi seven herkesin kesinlikle telefonunda olması gereken uygulamalardan birisidir. 103 dil desteği olan uygulamada offline olarak 52 dil desteği de bulunuyor. Yabancı dil bilmeyenlerde uygulama sayesinde rahatlıkla seyahat edebilirler.

TripAdvisor: Bu uygulamayı neredeyse bütün gezginler bilir. Uygulamada ağırlıklı olarak gideceğiniz yerleri ve görmeniz gereken yerleri öğrenebilirsiniz. Uygulamada özellikle diğer kullanıcıların yorumlarını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Google Trips: Uygulamayı seyahat planı yapmak için kullanabilirsiniz. Uygulamada gideceğiniz yerlerin haritası, görülmesi gereken yerleri ve Wikipedia bilgileri yer alıyor.

Accuweather: Gideceğiniz yerin hava durumu hakkında bilgi sahibi değilseniz Accuweather uygulaması size bu konuda yardımcı olacaktır. Uygulamada gideceğiniz yerin adını arama kutusuna yazdıktan sonra hava durumu bilgilerini görebilirsiniz.

Uber: Bir konumdan diğer bir konuma göre uçakla gitmenin en iyi ve en konforlu yolu olduğunu söyleyebiliriz. Uygulamayla bulunduğunuz yere bir araç çağırıyorsunuz ve haritada yer alan yere sizi gönderiyor.

Google Maps: Bu uygulama neredeyse herkes tarafından bilinir. Ulaşım, yön bilgilendirme ve planlama konusunda uygulama size yardımcı olacaktır.

Hotel Tonight: Seyahatleriniz genellikle plansız olarak yapılıyorsa Hotel Tonight uygulaması sizlere yardımcı olacak bir uygulamadır. Uygulama “Daha az planla, daha çok yaşa” sloganına sahiptir.

Booking: Uygulama dünyanın en büyük ve iyi seyahat uygulamalarından birisidir. Uygulamada 800 binin üzerinde bulunuyor ve uygun fiyatlara bu otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Airbnb: Uygulamada yer alan 34 binden fazla şehirde 600 binin üzerinde konaklama seçeneği bulunmaktadır. Uygulama sayesinde gideceğiniz şehirde bir yerelin evinin odasını veya tamamını kiralayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. İşinizi Kolaylaştıracak Seyahat Uygulamaları için yorumda bulun

    İşinizi Kolaylaştıracak Seyahat Uygulamaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İşinizi Kolaylaştıracak Seyahat Uygulamaları için ilk yorumu yapabilirsin.