Mekan Bulmak için En İyi Uygulamalar

Gün boyu neredeyse elimizden düşürmediğimiz, sık sık Instagram, Facebook gibi sosyal medya araçlarında gezindiğimiz akıllı telefonlarımız başta olmak üzere mobil cihazlarımız sayesinde interneti en iyi şekilde değerlendiriyor; çoğu zaman can sıkıntımızı bu sosyal ağlar sayesinde gideriyoruz.

İnternet vasıtasıyla bazen Youtube kanallarında birbirinden eğlenceli videolar izliyor, bazen de blog sayfalarında en merak ettiğimiz konuları okuyoruz. Yani internetten maksimum verim elde ediyoruz.

İnternetin bize sunduğu nimetler; yalnızca bunlarla da sınırlı değil. Özellikle son dönemlerde oldukça popüler olan bir uygulama var ki gezginlere ve seyahat etmekten hoşlananlara hitap etmekle kalmıyor; gününü ya da hafta sonunu eğlenceli bir aktiviteye katılarak değerlendirmek isteyenler tarafından da yoğun rağbet görüyor: Ziyaretçilerine ve kullanıcılarına kendi şehirlerindeki en kaliteli mekanları ve en son aktiviteleri dakikalar içerisinde görüntüleyebilme imkanı tanıyan bu uygulamalar; bazen de Google Play Store üzerinden kolaylıkla indirilebiliyor.

Bu yazımızda kısaca mekan bulmak için en iyi uygulamalar listesine yer vermek; hafta sonunuzu daha renkli ve aktif bir şekilde değerlendirebilmenize aracılık etmek istedik.

İşte; mekan bulmak için en iyi uygulamalar listemiz:

  • Foursquare

Dünyanın hangi noktasında olursanız olsun; Google Play sayesinde her daim kullanabileceğiniz bir uygulama olan Foursquare; özellikle daha önce gitmediğiniz bir şehirde bulunduğunuzda size rehberlik ediyor.

Bulunduğunuz şehirdeki restoranları, kafeleri, mağazaları, eczaneleri hatta çok daha fazlasını tek bir tıkla görüntüleyebileceğiniz bu uygulama; bar-restoran önerileri ile geceleri nerede takılmanız gerektiği hakkında bile sizlere fikirler veriyor.

Hala bu uygulamayı kullanmıyorsanız; en yakın zamanda akıllı cihazlarınıza indirmenizi öneriyoruz.

 

Yaşadığınız şehirde daha önce bir türlü keşfetme fırsatı bulamadığınız restoranları, kafeleri ve pubları bulmanıza olanak tanıyan bu uygulama da tıpkı Foursquare uygulaması gibi Google Play üzerinden kolaylıkla indirilebiliyor.

Son dönemlerin en iyi mekan bulma uygulamaları arasında yer alan bu programdan da ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyorsunuz.

  • Mekan.com

Neredeyse tüm akıllı cihazlarla uyumlu olan yani akıllı telefonunuzun markası fark etmeksizin, telefonunuzda Google Play bulunduğu müddetçe kullanabileceğiniz Mekan.com uygulaması; son zamanların en gözde ve en iyi mekan bulma uygulamaları listesinde bulunuyor.

Uygulamanın tamamen Türkçe olması; kullanıcılarına büyük bir avantaj tanırken, akıllı telefonlarınızın yanı sıra akıllı tabletlerinizde de kullanabileceğiniz bu uygulama; sizlere mekanlar hakkında bilgi edinmenin yanı sıra, mekanları puanlama, check-in yapma, yorumlarınızı belirtme hakkı da tanıyor.

Hatta uygulama sayesinde gitmeye karar verdiğiniz adrese direkt rezervasyon bile yapabiliyorsunuz.

Şimdiden bol eğlenceler diliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Mekan Bulmak için En İyi Uygulamalar için yorumda bulun

    Mekan Bulmak için En İyi Uygulamalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mekan Bulmak için En İyi Uygulamalar için ilk yorumu yapabilirsin.