Avrupa’nın Az Bilinen Tatil Noktaları

Avrupa farklı kültürlere ev sahipli yapmasıyla bilinen bir kıtadır. İçerisinde çok farklı kültürlere sahip olan birçok ülke yer alıyor. Ülkemizde de tatilcilerin en fazla tercih ettiği noktalardan birisidir. Avrupa’ya uygun biletli uçak biletleri alınabilmesi ve sık uçak seferleri yapılması daha fazla dikkat çeker hale getirmektedir. Ülkemizdeki tatilciler genellikle bilinen noktalarına gitmeyi tercih ediyor. Avrupa’nın az bilinen tatil noktaları ise keşfedilmeyi bekliyor.

İtalya – Bergamo

Avrupa’nın az bilinen tatil noktaları içerisinde İtalya’dan bir şehri beklemiyor olabilirsiniz. Fakat İtalya’da da hala keşfedilmeyi bekleyen yerler var. Bergamo, Milano’nun 40 KM kuzeydoğusunda yer almaktadır. Venedik Cumhuriyeti zamanında yapılan tarihi surların içerisinde yer alan şehir oldukça mistik bir atmosfere sahiptir. Şehirde ağırlıklı olarak ortaçağ havasının olduğunu söyleyebiliriz.

İspanya – Vitoria Gasteiz

Vitoria – Gasteiz, İspanya’nın Bask Özerk Bölgesi’nin başkentidir. Avrupa’nın en yeşil başkentlerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Şehrin yönetimi de çevrecidir. Şehirde özellikle bisiklet yolları, geri dönüşüm, çevre dostu enerji ve toplu taşımaya önem verildiğini görebiliyoruz.

Portekiz –  Tavira

Tevira şehri, ’in en güneyinde yer alan Algarve Bölgesi’nde, Atlas Okyanusu’nun hemen kıyısında kurulmuş olan bir şehirdir. Şehir, Rşo Gilao Nehri boyunca uzanıyor. Özellikle okyanus kıyısında yer alan kumsalları, adacıkları ve doğal yaşamın tamamen korunduğu ulusal parklarıyla görmeye değecek bir şehirdir.

Hırvatistan – Osijek

Osijek, Hırvatistan’ın dördüncü büyük şehridir. Hırvatistan’ın en doğusunda yer almaktadır. Osmanlı döneminde adı Ösek olan şehir Draba Nehri’nin kıyısına kurulmuştur. Kültürel etkinlikleri, mimari yapıları ve düzenli şekilde kurulmuş olan cadde ve sokaklarıyla son yıllarda adını da duyurmayı başardı.

İsveç – Umea

Umea, İsveç’in en hızlı büyüyen şehirlerinde ilk sıralarda yer almaktadır. Şehir, ülkenin kuzeydoğusunda yer almaktadır. Hemen Botni Körfezi’nin kıyısına kurulmuş olan şehir, üniversite eğitimi gören genç nüfusu, yeşil ormanları ve sağlık endüstrisinde görülen gelişmelerle son yıllarda dikkat çeken şehirler arasındadır.

İtalya – Treviso

İtalya’da fazla bilinmeyen tatil mekanlarından birisi daha. İtalya’nın kuzeyinde yer alan Treviso, Venedik Yönetim Bölgesi’nde yer almaktadır. Her ne kadar Venedik şehrinin gölgesinde kalıyor olsa da oda yıllar geçtikçe tanınan şehirler arasındadır. Şehrin Orta Çağ’dan kalan mimarisi, kanalların iç bölümlerinde yer alan şehir hayatı ve dingin bir yapıya sahip olması şehri daha cazip hale getiriyor.

Fransa – Nantes

’da yer alan Nantes, ünlü yazar Jules Verne’in şehridir. Fransa’da en gelişmiş bölgelerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Şehirde yer alan Orta Çağ izlerine sahip katedral, kırsal kesimde yer alan muhteşem manzara ve görkemli şatolar Fransa’yı hissetmenizi sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Avrupa’nın Az Bilinen Tatil Noktaları için yorumda bulun

    Avrupa’nın Az Bilinen Tatil Noktaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Avrupa’nın Az Bilinen Tatil Noktaları için ilk yorumu yapabilirsin.