Yurtdışında Araç Kiralamak İsteyenlere Öneriler

Yurt dışı gezilerinde bir yerden bir yere gitmek büyük bir sorun haline gelebiliyor. Hele bir de arabanız yoksa zaten toplu taşıma sizin işinizi tam anlamıyla görmeyecektir. Çünkü siz eğer gezmek için gidiyorsanız her yeri görmek için istediğiniz, ilginizin çektiği yerde durmak isteyeceksiniz. Bunu için de araç kiralamak en iyi yöntem olsa gerek. Zaten diğer alternatifler genelde trenler oluyor ve bu da bazı ülkelerde gerçek bir eziyet haline gelebiliyor.

Nerelerden Araç Kiralayabilirim?

Yurt dışında hiç bilmediğiniz bir ortamla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bazen her şey alıştığınız gibi olmayabilir. Bu sebepten dolayı gitmek istediğiniz ülkelerde ne gibi araç kiralama imkânları olduğunu önceden bir araştırmak iyi olacaktır. Zira yurt dışında da birçok ülkede bizin ülkemiz gibi hizmet veren küçük esnaf benzetmesi yapabileceğimiz araç kiralama dükkânları bulunmaktadır. Bu dükkânların hakkını yememek gerekir. Çünkü bunların bazıları son derece dikkatli ve son derece titiz çalışıyor olabilir. Fakat bunu bilmek için oralarda yaşıyor ve genel memnuniyeti bilmeniz gerekiyor. Çünkü işini düzgün yapanların yanında berbat hizmet kalitesi sunan ve gerçekten de güvenilmez insanlar da bu işin içine girebilmektedir. Bu noktada da teknoloji yardımınıza yetişiyor. Bu konuda hizmet veren internet siteleri oldukça güvenilir ve kurumsaldırlar. Bunlara kesinlikle güvenebilirsiniz. Hem de dilini bilmediğiniz biri ile muhatap olmak zorunda kalmazsınız. Bu sitelerden bazılar; Europcar, Avis, Budget, Hertz gibi sayılabilir. Bu şirketlerin birçoğu global çalışır ve online alışveriş siteleri gibi bir aracı görevi üstlenirler.

Nelere Dikkat Etmeliyim?

Yurtdışında araç kiralarken ve kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. Bunlardan en önemlisi şartları iyice konuşmaktır. Çünkü bazı firmalar araç kiralarken eğer siz aracı geciktirirseniz çok yüksek cezalar kesebiliyorlar. Yine aynı zamanda her türlü aksiliğe hazırlıklı olmalısınız. Örneğin ya o araba ile kaza yaparsanız. Arabanın kaskosu ve sigortası var mı? Gibi mevzular oldukça büyük önem teşkil eden mevzular arasında geliyor. Aklınıza gelebilecek bütün soruları sormalı ve istediğiniz cevapları veren firmaları tercih etmelisiniz.  Aynı zamanda tabi ki karşılaştırma kriterlerinizden birisi de fiyat olmalıdır. Verdiği hizmet kalitesi ve fiyatı oranlandığında en uygun olan şirketi rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ayrıca son olarak bir sürüş tavsiyesi verelim. Gideceğiniz her ülkede trafik kuralları hakkında ufak çaplı bir araştırma yapın. Çünkü bazı ülkeler bizim ülkemizden farklı kurallara sahip olabilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Yurtdışında Araç Kiralamak İsteyenlere Öneriler Yurtdışında Araç Kiralamak İsteyenlere Öneriler için yorumda bulun

    Yurtdışında Araç Kiralamak İsteyenlere Öneriler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yurtdışında Araç Kiralamak İsteyenlere Öneriler için ilk yorumu yapabilirsin.