Uçak Konseptli Restoran Seçenekleri

Artık insanlar yemeklerini daha nezih restoranlarda yemeye başladı. Giderek daha da lüks olan restoranlar da tabi ki sürekli olarak kendini yenilemek zorunda. Bu günlerde bir restoran sahibi iseniz, gerçekten başarılı olmak için mutlaka farklı bir şeyler yapmalısınız. Sadece yemeklerle değil her anlamda…  Bunun için en güzel ve kesin yollardan birisi konsept restoranları oluşturmaktır. Bu tip restoranlarda her şey belli bir konsept çerçevesinde şekillenir ve ilgilileri kendine çeker. Birçok farklı konseptte restoran bulunmaktadır. Bunlardan en ilginçlerinden biri olan uçak konseptli restoranlar Türkiye’de de hizmet veriyor. Bunlardan bir kaçını inceleyecek olursak ne kadar güzel hizmetler verdiğini de anlayabiliriz.

-Burhaniye

’in Burhaniye ilçesinde hizmet veren ve gerek yerli gerekse yabancı turistler tarafından oldukça büyük ilgi gören restoran aslında emekli olmuş gerçek bir yolcu uçağı. Bu uçak önceleri THY ile uçuşlara gitmiş ve daha sonra uçuş ömrü dolduğundan emekliye ayrılan bir Airbus A 340 tipi bir uçaktır. Bu uçak daha sonra buraya tırlar aracılıyla 8 parça halinde getirilip tekrar birleştirilerek tekrar restoran ve kafe olarak hizmet vermeye başlamıştır. Restoran ismi olarak da “Burhaniye Airbus Restaurant & Cafe” ismi kullanılıyor.

Konya

Konya’da da bir başka emekli uçak yine aynı şekilde hizmet veriyor. Yine THY bünyesinde uçuş ömrünü tamamlayan bir uçak olan Airbus A 300 Konya Belediyesi tarafından alındı ve aynı şekilde bir tematik park olan Türk Yıldızları Parkı’na yerleştirildi. Burada bu uçak yine restoran kafe hizmeti vermektedir. Ayrıca bu model oldukça büyük bir model. Bu yönden bakıldığında bu restoranda aynı anda 295 kişinin birden ağırlanabilmesi bilgisi o kadar da ilginç gelmiyor. Bu restoran Konya’nın en merkezi noktalarından birinde yer alıyor ve bu sayede yerli halk da oraya akın ediyor. Hatta tatil günlerinin bu alanlarda geçiren kimseler bulunmaktadır. Çünkü restoranın konuşlandığı parkın içerisinde yine tematik olarak yerleştirilmiş birçok farklı ve turistik yapı bulunuyor. Bu restoran kafe ise bu park içinde 2016 yılında hizmet vermeye başladı ve o günden beri şehrin vazgeçilmezleri arasına girmeyi başardı bile.

Tekirdağ

Yine son derece ilgi çekici uçak restoranlardan birisi de Tekirdağ’da bulunmakta olan Yurdanurlar Çiftlik Uçak dır. Bu restoran hem muhteşem uçak mimarisi ile hem de yemeklerini lezzetiyle takdir alırken aynı zamanda fiyatlarının da diğer uçak restoranlara göre de ucuz olması onu en gözde uçak restoranlardan yapıyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Uçak Konseptli Restoran Seçenekleri Uçak Konseptli Restoran Seçenekleri için yorumda bulun

    Uçak Konseptli Restoran Seçenekleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uçak Konseptli Restoran Seçenekleri için ilk yorumu yapabilirsin.