Yolculukta Tüketmemeniz Gereken Yiyecekler

Nereye olduğu önemli olmaksızın, her türlü esnasında yemek probleminin olduğu ya da yemek konusunda dikkat edilmesi gerektiği bilinmektedir. Öte yandan sağlıklı bir yaşantıdan ve beslenme düzeninizden yolculuk nedeniyle ödün vermemeniz de önem taşıyan bir başka konudur. Bu nedenle yolculuk esnasında birtakım yiyeceklerden uzak durmalı ve yolculuk esnasında sıkça karşınıza çıkan bu yiyecekleri bir kenara atmalısınız.

Yolculukta Tüketmemeniz Gereken Yiyecekler

Fasf-Food ve Benzeri Yiyecekler

fasfood

Bir yolculukta mutlaka uzak durmanız gereken yemekler veya yiyecekler konusunda en başta fast-food’lar yer alıyor. Zaten normal şartlarda yeteri kadar sağlıklı olmayan bu yiyecekleri mutlaka esnasında bünyenizden uzak tutmanız gerekiyor. Kolay ve hızlı atıştırmalıklar olmaları nedeniyle kolaylık sağlasalar da, içermiş oldukları besinler yolculuk esnasında ciddi sorunlara yol açabilir. Mide bulantısı, mide ağrısı, mide rahatsızlıkları ve benzeri durumlar, bu yemek grubunun tüketilmesi nedeniyle karşınıza çıkabilir. Bu nedenle mutlak suretle yolculuk esnasında fast-food grubundan uzak durmak gerekmektedir.

Süt

süt

Sütün insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur ancak, sırasında süt tüketiminden kaçınılması gerekmektedir. Sütün vücuda gaz yapıcı bir etkisinin olması haliyle yolculuk esnasında sorun yaşamanıza neden olacaktır. Yolculuk esnasında bu gazı çıkaramamanız ve sürekli olarak molaların olmaması, büyük bir sıkışma yaşamanıza neden olabilmektedir. Öte yandan bazı bireylerde süt tüketiminin mide bulantısına da yol açtığı görülebilmektedir. Bu nedenle mutlak suretle yolculuk esnasında sütten uzak durmak gerekmektedir.

fasulyeFasulye

Yolculuk sırasında mutlaka tüketilmemesi gereken gıdalar listemizde fasulyenin ve benzeri besinlerinde yer aldığını söylemek mümkün. Özellikle yemek molalarında sulu gıdalara yönelmekten kaçınmalı ve fasulyeden mutlak suretle uzak durulmalıdır. Süt gibi bağırsakları çalıştırıcı ve vücutta gaz yapıcı özelliği olan fasulye, mide rahatsızlığına neden olurken, gaz sıkışması problemine de sebebiyet verip sizi rahatsız edebilmektedir. Bu nedenle fasulyeden ve benzeri yiyeceklerden özellikle uzun yolculuklarda uzak durulması gerekmektedir.

elmaElma

Yine oldukça sağlıklı ancak yolculuk esnasında uzak durulması gereken besinlerden biri olarak elma karşımıza çıkmaktadır. Elmanın yapısında bulunan lifler, yolculuk esnasında veya öncesinde ondan uzak durmanıza neden olmaktadır. Bu liflerin hareketsiz geçen bir yolculuk esnasında sindirilmesi son derece zordur. Haliyle bu durum midede birtakım sorunların oluşmasına ve bununla birlikte gaz oluşumlarına sebebiyet vermektedir. Yolculukta bu sorunlar ciddi rahatsızlıklara neden olacağı için mutlaka elmadan uzak durmak gereklidir. Bu besinlerden yolculuk esnasında uzak durmanız, keyifli ve rahat bir yolculuk deneyimi yaşamanız açısından son derece önemlidir.

Bir Cevap Yazın

  1. Yolculuk Yolculukta Tüketmemeniz Gereken Yiyecekler için yorumda bulun

    Yolculukta Tüketmemeniz Gereken Yiyecekler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yolculukta Tüketmemeniz Gereken Yiyecekler için ilk yorumu yapabilirsin.