Türkiye’nin En Çok Ziyaret Edilen Sahilleri

Ülkemizde sahilin oldukça fazla olduğu ve hepsinin de birbirinden güzel olduğu görülmektedir. Hatta bu durumu ülkemize gelen yabancı turistlerden de anlayabilmemiz mümkündür. Ülkemizde yer alan bu sahiller, gerek doğası, gerek suyu ve gerekse kumlarıyla adeta severleri baştan çıkarmakta ve fazlasıyla büyülemektedir. İşte Türkiye’nin en güzel ve en çok ziyaret edilmesi gereken sahilleri…

Türkiye’nin Ziyaret Edilen Sahilleri

Ölüdeniz

Ölüdeniz

Fethiye denildiği zaman akla ilk olarak Ölüdeniz gelmekte ve güzelliği nedeniyle çok büyük önem taşımaktadır. Doğasıyla, kumuyla ve deniziyle harika bir sahil olan Ölüdeniz, sizin için muhteşem bir deneyim olacaktır. Her yıl binlerce kişiyi ağırlayan Ölüdeniz, ününü tüm dünyaya ve ülkemize duyurmuş bir vaziyettedir. Birçok kişinin hayalleri arasında yer alan Ölüdeniz, mutlaka planlarınızın içerisinde yer almalı ve görmeniz gerekmektedir. Oldukça fazla ulaşım imkanı olan Ölüdeniz’de, paraşüt gibi bir imkanın da bulunması, çok keyifli bir tatilin habercisidir. Yeşil örtü ile berrak mavinin buluştuğu nokta olan Ölüdeniz’i mutlaka gitmeniz gereken sahiller listesine eklemenizi önermekteyiz.

Ilıca Plajı

Tatilin başkenti veya tatilcilerin gözdesi olarak tanımlayabileceğimiz güzellikler bahçesi olan Çeşme, harika bir plajı misafirlerine sunmakta ve misafirlerini bu plajda muhteşem bir şekilde ağırlamaktadır. Çeşme’de bulunan Ilıca Plajı, muhteşem doğası ve etkileyici yapısı ile herkesin gitmek isteyeceği yerlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Adnan Menderes Havalimanı’na da son derece yakın olan Ilıca Plajı, her şekilde ulaşılabilir bir plajdır. Çeşme merkeze 4-5 km kadar mesafe bulunan bu plaj, tam anlamıyla özenle seçilmiş bir konumdadır. Öte yandan Ilıca Plajı’nın suyu şifalı su olarak tanımlanmaktadır. Bunun nedeni ise içerisinde yer alan ılıca ve sıcak su çıkarılan yerlerdir. Dünyada en farklı ve en cazip bir oluşumu içerisinde bulunduran Ilıca Plajı mutlaka görülmeye değer bir plajdır.

Kelebekler Vadisi

 

Kelebekler Vadisi’nin ismi duyulduğu zaman insan zaten bir büyüye kapılmaktadır. İsmi kadar büyüleyici bir doğaya sahip olan Kelebekler Vadisi ise tatilcilerin mutlaka gitmeleri gereken plajlardan biri olarak bilinmektedir. Dünya çapında bir üne sahip olan ve dünyada tatil denildiği zaman ilk 10’da adını görebileceğimiz bir yer olan Kelebekler Vadisi, doğallığıyla ünlü olan bir bölgedir. Özellikle kampçıların sıklıkla akın ettiği bu yer, ulaşım açısından da oldukça iyi bir konumdadır. Eşsiz ve benzersiz bir doğa harikası görmek istiyorsanız, bu konuda mutlaka Kelebekler Vadisi’ni göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Türkiye’nin En Çok Ziyaret Edilen Sahilleri için yorumda bulun

    Türkiye’nin En Çok Ziyaret Edilen Sahilleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye’nin En Çok Ziyaret Edilen Sahilleri için ilk yorumu yapabilirsin.