Yaz Aylarında Tatile Gidilebilecek Yerler

Normalde ülkemizde haziran ayında okulların kapanmasıyla başlar. Fakat birçok kişi tatilini temmuz ayı için planlamaktadır. Temmuz ayına da girmemize günler kaldığı için sizlere bir tatil rehberi hazırlamak istedik. Temmuz ayında tatile gidilebilecek yerler listemizde hem ülkemizden hem de yurtdışından birçok tatil mekanı yer alıyor.

Temmuz Ayında Türkiye’de Tatile Gidilebilecek Yerler

Antalya, Side: Side, Antalya’nın Manavgat ilçesi içerisinde yer almaktadır. Side, yer alan tarihi mekanlar, antik çağdan kalan kalıntılar, turist tesisleri ve plajlarıyla size bir tatilde olması gereken her şeyi sunuyor.

Bodrum: yapmak için Ege kıyılarını tercih etmek isteyen kişiler kesinlikle ilk tercihine Bodrum’u yerleştirmelidir. Bodrum, Ege denizini en güzel sahillerini içerisinde barındırır. Bu yüzden Temmuz ayı içerisinde hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağıdır.

Uzungöl: Bu yıl bir değişiklik yapıp bu yıl Karadeniz taraflarına gidebilirsiniz. Trabzon’da bulunan  Uzun Göl bunun için çok iyi bir tercih olacaktır. Karadeniz Bölgesi’nin bahar ve yaz aylarında ayrıca güzel olduğunu belirtmemize gerek yok sanırım.

Fethiye: Muğla’nın her yeri güzel. Fakat en güzel ilçesi neresi deseniz büyük ihtimal size Fethiye derler. Fethiye, özellikle temmuz ayında tatil yapmak isteyen kişilerin doğa güzelliği ve müthiş plajlarıyla seçtikleri ilk beldeler arasında yer almaktadır.

Kuşadası: Akdeniz iklimini yaşarken Ege Denizi’nin sularında serinlemek isterseniz ilk tercihiniz Aydın’da bulunan Kuşadası olmalıdır. Kuşadası ülkemizin turizm cennetlerinde birisi olduğunu söyleyebiliriz. Burada her bütçeye uygun pansiyon veya oteller bulabilirsiniz.

Halfeti: Ülkemizin doğusunda Fırat Nehri’nin hemen kenarında kalan Halfeti tarihi yapılara tatilinde önem veren kişilerin mutlaka listelerine eklemesi gereken bir yerdir. Halfeti ’da bulunan bir ilçedir ve kültür turizmi bakımından önemli bir yere sahiptir. Ayrıca “batık şehir” olarak geçen Halfeti’yi tekne turlarıyla gezebilirsiniz.

Temmuz Ayında Yurtdışında Tatile Gidilebilecek Yerler

Güney Fransa, Provans: Eğer lavanta tarlalarını ve lavanta kokusunu çok seviyorsanız Temmuz ayında Güney Fransa’nın Provans bölgesine bir ziyaret gerçekleştirebilirsiniz. Burada özellikle Valensole ve Sault lavantalarını bol miktarda görebilirsiniz.

İrlanda: Temmuz’un gelmesiyle beraber artı yağmurlar İrlanda’ya veda etmiştir. Hava sıcaklığı ise bunaltmadığı için günlük yaşam oldukça renkli geçecektir. Eğer bir ada tatili yapıp irish kültürünü tanımak istiyorsanız İrlanda’ya gidebilirsiniz.

Yunan Adaları: Komşu ülke olan Yunanistan, adalarıyla özellikle ülkemizdeki tatil severlerin dikkatini çekiyor. Hem yakın bir ülkeye gitmek istiyor hem de güzel bir deniz tatili yapmak istiyorsanız Yunan Adaları tam olarak size hitap ediyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Yaz Aylarında Tatile Gidilebilecek Yerler için yorumda bulun

    Yaz Aylarında Tatile Gidilebilecek Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yaz Aylarında Tatile Gidilebilecek Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.