Yağmurlu Havada Yapılabilecek Aktiviteler

Yağmurlu havayı bazı kişiler sevmemektedir. Ancak bazı insanlar yağmurlu havada vakit geçirmekten son derece mutlu olmaktadır. Çünkü yağmurun yağması onlara son derece huzur ve mutluluk vermektedir. Yağmur yağdığı zamanki o toprak kokusunu hiçbir şeye değişmezler. Bizde sizlere yağmurlu bir havada daha hoş bir zaman geçirmeniz adına ve yağmurun vermiş olduğu huzuru en içinizde hissetmeniz açısından siz değerli okurlarımıza araştırmalar yaptık.

Yağmurlu havada ilk önce yapmanız gereken aktivitelerin ilk sırasında vapur keyfi yer almaktadır. Sonbahar aylarında yağmurlu havada vapurla gezmek son derece keyiflidir. Gökyüzünün kapalı olduğu zamanlarda denizin rengi de siyaha çalan bir renk olduğundan çok güzel bir gerçekleştirmiş olacaksınız. Yaşadığınız olan şehirde deniz var ise o zaman yağmurlu havada yapmanız gereken en güzel şey ise vapur keyfini sonuna kadar çıkarmak olmalıdır. İstanbul’da yaşıyorsanız çok sıklıkla vapur keyfine katılmış olursunuz. Çünkü İstanbul’da saat başı tekne turları düzenlenmektedir. ’de yaşıyorsanız ise Karşıyaka-Alsancak vapuruna binebilirsiniz.

İkinci olarak ise manzara eşliğinde çayınızı veya kahvenizi tüketebilirsiniz. Yağmurun mükemmelliğini ve manzaranın vermiş olduğu huzuru çayınızı ve kahvenizi yudumlarken yaşayabilirsiniz. Kitap okumaya düşkün biriyseniz eğer çayınızı ve ya kahvenizi içerken kitabınızı okuyabilirsiniz. Şehir olarak ise size önerebileceğimiz yerlerden biri ise İstanbul’daki Pierre Loti tepesidir. İzmir’de ise Kordon’da yağmur eşliğinde denize karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz. ’da ise Boztepe’de vakit geçirebilirsiniz.

Üçüncü olarak yağmurlu havada kapalı çarşıda vakit geçirebilirsiniz. Çünkü yağmurlu havada kapalı çarşılar son derece güzel kokmaktadır. Hemen hemen her şehirde kapalı çarşı bulunmaktadır. Ancak İstanbul’daki kapalı çarşı son derece mükemmeldir. Kapalı çarşıda alışverişte yapabilirsiniz. Yağmurlu havada kapalı çarşıda vakit geçirebilirsiniz.

Yağmurlu havada diğer bir yapabileceğiniz aktivite ise yürüyüş yapmaktır. Sevgilinizle birlikte el ele yağmurlu havada yürüyüş yapabilirsiniz. Bu yürüyüşle birlikte ıslanarak sohbet edebilirsiniz. İnanın ki çok güzel vakit geçirmiş olacaksınız. Bu günü de hiçbir zaman unutmayacaksınız.

Yağmurlu havalarda sahaflara giderek de kitap alışverişi yapabilirsiniz. Sanat kokan sokaklarda yağmurda ıslanabilirsiniz.

İstanbul’da yaşıyorsanız Kız Kulesine gidip yağmurlu havada burada kahvaltı yapabilirsiniz. Son derece keyif alacaksınız. Ayrıca yağmurlu havada kahvaltı yapmak iştahınızı da açacaktır. İstanbul dışında bir şehirde yaşıyorsanız da güzel manzaralara sahip yerlere giderekten kahvaltı yapabilirsiniz.

Evde vakit geçirmeyi seven biri iseniz kurabiyenizi yapıp yanına çayınızı demleyip yağmurun yağışını izleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Yağmurlu Havada Yapılabilecek Aktiviteler Yağmurlu Havada Yapılabilecek Aktiviteler için yorumda bulun

    Yağmurlu Havada Yapılabilecek Aktiviteler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yağmurlu Havada Yapılabilecek Aktiviteler için ilk yorumu yapabilirsin.