İlginç Tasarıma Sahip Oteller

Otellerin her ne kadar klasik bir görüntüsü olsa da bunun aksine son derece farklı olan otellerde yer almaktadır. İlginç tasarıma sahip oteller genellikle her kesimden insanın dikkatini çekiyor. Bazıları bu otellerde konaklarken bazıları da klasikten vazgeçemeyerek bu otellerde konaklamak istemiyor.

İgloo Village Hotel

Eskimoların kulübelerinde konaklamak ister misiniz? İgloo Village Hotel, Eskimo kulübesi şekilde dizayn edilmiştir. Özellikle pencereleriyle oldukça etkileyici bir olduğunu söyleyebiliriz. Bu otelde soğuktan hiç etkilenmeden yattığınız yerde kar manzaralarıyla beraber kuzey ışıklarını izleyebilirsiniz.

Huilo Huilo Hotel

Huiolo Huilo Hotel, özellikle doğayla iç içe olmak isteyen kişilere en iyi imkanı sunmaktadır. mimari olarak bir volkan patlamasından sonra oluşmuş olan doğal bir kalıntı içerisinde inşa edildiği için oldukça etkileyici durmaktadır. Doğa ile baş başa kalmanızı sağlayan otel mimari ve konumuyla sizleri etkisi altına almayı başaracaktır.

Hotel de Glace

Soğuk seven biriyseniz özellikte buzdan çok hoşlanıyorsanız Hotel de Glace tam size göre bir oteldir. Gerçekten size farklı bir deneyim sunar. Beyaz kristalinde içerisinde yer almak isten kişiler buzdan yapılan odaları, barı ve farklı dekorasyonuyla burası tam olarak aradığını yer alabilir.

Hotel Marques de Riscal

Altın, pembe ve gümüş renklere sahip titanyumlarla dekore edilmiş olan Hotel Marques de Riscal, cephesinde yer alan ilginç tasarım ile tanınmaktadır. Otel, 1958 yılında İspanya’da yer alan bir şaraphanenin tekrar düzenlenerek, 5 yıldızlı bir yapıya dönüştürülmesiyle oluşturulmuştur. Yapıda aynı zamanda bağcılık müzesi ve şarap mağazaları da yer almaktadır.

Gemirasu Cave Hotel

İlginç tasarıma sahip oteller arasında ülkemizden de bir yer almaktadır. Kapadokya’da yer alan Gemirasu Cave Hotel, doğa ile baş başa ve sakin yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yerli turizme önem veren ve ülkemizde değişik yerlere gitmeyi seven kişiler bu otele mutlaka uğramalıdır.

Burj Al Arab

Dubai’de bulunan Burj Al Arab, yapay bir ada üzerine inşa edilmiştir. Otel yelken şekline sahip olması ve oldukça lüks dekore edilmesiyle uluslar arası alanda en ünlü oteller arasında yer almayı başarmıştır. Otele ulaşmak için denizin üzerinden bir körü yapılarak karaya bağlanmıştır. Otel şuan da dünyanın en büyük ikince oteli konumundadır.

Venetian Hotel

Küçük bir Venedik yaşamak istiyorsanız Venetian Hotel sizlere bu imkanı sunmaktadır. Gondolları, kanalları, San Marco Meydanı ve alışveriş mağazalarıyla oteldeyken kendinizi Venedik’te zannedebilirsiz. Las Vegas’ın göbeğinde olan bu otel 3 boyutlu tavanıyla sizlere gökyüzünü de sunuyor.

Bir Cevap Yazın

  1. İlginç Tasarıma Sahip Oteller için yorumda bulun

    İlginç Tasarıma Sahip Oteller için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İlginç Tasarıma Sahip Oteller için ilk yorumu yapabilirsin.