Tatil Planı Yapmayanlar İçin Öneriler

Yazımızda tatil planı yapmayanlar için öneriler paylaşacağız. Fazla masraf yapmadan güzel bir tatil için tercih etmeniz gereken ülkeler yazımızda…

Bütün bir kış yazı bekledik. Yaz geldi hatta Haziran’ı bitiriyoruz bile. Fakat hala tatil planı yapmayan kişiler. Tatil yapmayanlar için öneriler vereceğimiz yazımızda hem bütçenizi düşüneceğiz. Hem de muhteşem bir tatil yapmanızı sağlayacağız.

1-Sırbistan

Eğer gerçekten çok uygun bir tatil arayışındaysanız mutlaka Sırbistan’a gitmelisiniz. Çünkü Sırbistan size ucuza zengin tatili sunuyor. Türk Lirası, Sırp Dinarı’na göre daha değerli olduğu için çok uygun fiyatlara sizde hayalinizdeki tatili yaşayabilirsiniz. Size Sırbistan’da yapabileceğiniz birkaç öneri de verelim; ilk olarak sabah kalktığınızda 90 dakika süren bir masaj yaptırabilirsiniz. Bu ortalama 50 TL tutacaktır. Sonrasında öğle yemeğiniz için Tuna Nehri’nin kıyısında ki muhteşem restoranları tercih edebilirsiniz. Buda iki kişi ortalama 150 TL tutacaktır. Aynı zamanda limuzin kiralayarak şehri de gezebilirsiniz. Limuzinin kiralanma ücreti ise saati 60 TL’dir.

2-

çoğu kişinin tatil hayalleri içerisindedir. Bu yaz o hayalinizi gerçekleştirmeye ne dersiniz? Hawaii sizlere zirveye çıkma imkanı tanıyor. Giderken mutlaka spor ayakkabılarınızı yanınızda götürün. Çünkü Hawaii’ye gitmişken Stairway to Heaven’e uğramadan dönmek olmaz. Burada dağın tepesine çıkıyorsunuz. Hem de 4 bin basamak çıkarak. Dağın tepesinde ise muhteşem bir manzara sizi bekliyor olacak.

3-İtalya, Palermo

Bazıları tatili sadece yemek, içmek ve yüzmek olarak görür. Eğer sizde öyleyseniz İtalya’da Palermo’yu bu yıl ki tatil şehriniz olarak seçebilirsiniz. Palermo’da tatil yapacağınız zaman sahil kenarında yer alan tarihi evlerden birisini kiralayabilirsiniz. Ünlü film The Godfather’ın çekildiği o muhteşem sokaklarda gezmez size farklı bir hava katacaktır. Kenti akşama doğru dolaşmanızı tavsiye ederiz. Çünkü gündüzleri gerçekten çok sıcak.

4-Fransa, Carcassonne

Eğer gerçekten bir kraliyet hayatı görerek tatil yapmak istiyorsanız Fransa’nın güneyinde MÖ 6’ncı yüzyıldan kalan Carcassonne’yi tercih edebilirsiniz. Şehir için tam bir kale şehri diyebiliriz. Kasabanın tepesinde kalan kalenin etrafından lavanta kokuları eksik olmuyor. Bu kasabada yer alan otellerde kral dairesinde kalacağınız zaman gerçek bir kral dairesine kaldığınızı tam olarak hissedebilirsiniz. Kalenin surlarından Fransa’nın güneyinin muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz.

5-Norveç, Svalbard

Yazın üşümeye ne dersiniz? Korkmayın bu üşümenize değecek. ’e bağlı olan takımada Svalbard bu evsimde 1 ile -10 derece arasında. Adadan geceleri kuzey ışıklarının muhteşem görüntüsünü izleyebilirsiniz. Kurt köpeklerinin çektikleri kazıklara binebilirsiniz. Akşam yemeğinizde ise yağlı balina eti yiyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Tatil Planı Yapmayanlar İçin Öneriler için yorumda bulun

    Tatil Planı Yapmayanlar İçin Öneriler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tatil Planı Yapmayanlar İçin Öneriler için ilk yorumu yapabilirsin.