Uygun Fiyatlara Uçmanın Yolları

Havayollarının yükselişi, seyahati her zamankinden daha erişilebilir hale getirdi. Ancak bu havayollarının birçoğu inanılmaz derecede düşük uçuş fiyatları ile yolcuları cezbederken, bazen kendimize sormamız gerekiyor; ucuz uçuş ödediğimiz fiyata değer mi? Havayolları ile uçmak ve hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak için temel ipuçlarımız burada.

Çantanızın Ağırlığını Tahmin Etmeyin

Bu, uygun fiyatlı bir havayoluyla uçmasanız bile harika bir ipucudur. Özellikle sadece kabin bagajıyla uçuyorsanız, check-in sırasında fazla bagaj ücretlerinden etkilenmemek için ayrılmadan önce daima çantalarınızı tartın.

Bunu, valizinizi evde banyo tartısına koyarak yapabilir veya daha da iyisi, bir elektronik bagaj tartısı satın alarak yapabilirsiniz, böylece bagajınızın ne kadar ağır olduğunu her zaman tam olarak bilirsiniz. Fazla bagaj için ayrıldığınız takdirde, indirimli bir bilet fiyatı yakalamanın bir anlamı yoktur.

Adınızın Yazılışını Üç Kez Kontrol Edin

Bu önemli! Adınızda bir yazım hatası varsa, biletlerinizdeki ad değişikliği için ödeme yapmanız gerekir ve havayolunuzun politikasının küçük harflerini okursanız, bu genellikle çok yüksek bir ücrettir. Biletinizin ücretini tekrar ödeyebilirsiniz, bu nedenle pazarlık ücretinizin pahalı bir kabusa dönüşmesini önlemek için, ücretinizi satın alırken tüm ayrıntılarınızın doğru olup olmadığını üç kez kontrol ettiğinizden emin olun.

ucuz uçak bileti

Hangi Havaalanından veya Hangi Havaalanına Uçtuğunuzu İki Kez Kontrol Edin

Londra’ya indirimli bir uçuş bulmuş olabilirsiniz, ancak Heathrow Havaalanı’na gideceğini varsayalım! Londra, dünyadaki pek çok şehir gibi birden fazla havalimanına sahiptir, bu nedenle uçağınızın gerçekte inişini her zaman iki kez kontrol edin. Bazı düşük bütçeli havayolları, daha küçük havalimanlarına uçtukları için inanılmaz derecede iyi fırsatlar sunabilir ve kendinizi tahmin ettiğinizden daha uzakta bulabilirsiniz.

Kendi Yemeğini Hazırla

Havayolları genellikle bilet fiyatında yemek sunmaz, bu nedenle maliyeti düşürmenin yolu kendi yemeğinizi getirmektir. Çoğu hava yolu şirketi buna izin verir, bu nedenle, yere inene ve uygun bir yemeğin tadını çıkarana kadar yanınıza gelmek için bagajınıza birkaç atıştırmalık koyun.

Ekstralar İçin Online Ödeme Yapın

Koltuk seçimi veya kayıtlı bagaj gibi belirli şeyler için fazladan ödeme yapmak istiyorsanız, havalimanında ödeme yapmak neredeyse her zaman daha pahalı olacağından, check-in öncesinde internet üzerinden yaptığınızdan emin olun.

Kısa Süreli Bir Uçuş Rezervasyonu Yapmaktan Kaçının

Havayolları, yolcuları dakik bir şekilde teslim etmeye çalışırken, gerçek genellikle çok farklıdır. İki ayrı uçuş rezervasyonu yaptıysanız ve bağlantılı uçuştan önce kısa bir mola verdiyseniz, ancak ilk uçuşunuz geciktiyse, bağlantılı uçuşu kaçırabilirsiniz; ne yazık ki çoğu havayolu yeni bir bilet için ödeme yapmaz. Uçağınız rötar yapsa bile, umarım bağlantılı uçuşunuzu yapabilmeniz için kendinize daha uzun bir bekleme süresi tanıyın.

Bir Cevap Yazın

  1. Uygun Fiyatlara Uçmanın Yolları için yorumda bulun

    Uygun Fiyatlara Uçmanın Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uygun Fiyatlara Uçmanın Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.