Aile Tatili İçin En İyi Şehirler

Bir aile tatili düzenlemek bazen biraz zor olabilir; hem çocukları, hem gençleri hem de yetişkinleri memnun edecek en iyi destinasyonları seçmeye nereden başlıyorsunuz? Plajlar ve eğlence parkları harikadır, ancak birkaç gün sonra can sıkıntısı olabilir. Müzeler etrafında durmaksızın dolaşmak büyük olasılıkla çocukların sızlanmasına yol açacaktır. Kendinizi bir şehre dayandırmak, ailelerin herkesi mutlu etmek için aradıkları cevap olabilir. Yapılacak çok şey ve görülecek çok sayıda yer ile bir aile tatili için kolay ve yönetilebilir favori şehirlerimizi seçtik.

Lizbon, Portekiz

Lizbon’un ılıman havası aileler için büyük bir çekicidir. Kıyıya yakın olması, ılıman bir iklim sağlar ve Portekiz’in diğer bölgelerine göre daha az kavurucu olabilir, bu da günlerce top oynamak ve kumsalda kumdan kaleler inşa etmek için idealdir. Ama burası tepeleriyle ünlü bir şehir, bu yüzden çocuklarınız varsa bunu aklınızda bulundurun. Lizbon’un şehrin sarp tepelerine tırmanan tramvayları ve asansörleri şehrin en büyük cazibelerinden biri haline geldi ve çocuklar şehrin dar ve eski sokaklarında çınlayan eski tramvaylara binmeyi sevecekler. Oradayken E28 tramvay rotasına girin. Bu popüler rotada, büyüleyici sarı bir tramvay ile şehrin en tarihi ve popüler mahallelerinden bazılarını gezeceksiniz. En sevilen ulusal tatlı ikramlarından biri olan ve Lizbon ile eşanlamlı olan pastéis de natas yumurtalı tart denemeyi de unutmayın. Kesinlikle çocukları mutlu edecek!

aile tatil şehirleri

Barselona, İspanya

Şehrin ana arteri Las Ramblas boyunca çocukları eğlendiren sokak sanatçıları, ateş püskürtenler ve müzisyenlerle, ayrıca şehir merkezine sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde 4 kilometreden fazla temiz ve güvenli kumsallar ve birçok tarih ve ilginç turistik yer Barselona, aile tatili için harika bir seçimdir. Burası dünyanın en ünlü ve etkili mimarlarından biri olan Antoni Gaudí’ye ev sahipliği yapıyordu ve şehir, dünyadaki en büyük eser yoğunluğuna sahip şehirdir. Çoğunlukla The Flintstones veya bir peri masalından çıkmış bir şeye benzeyen çalışmalarına hem çocuklar hem de yetişkinler şaşkınlıkla bakacaklar; ünlü Sagrada Familia, Casa Battló veya Park Güell’i kaçırmayın.

Londra, İngiltere

Aileler için Londra’nın sevilmemesi gereken ne? Çocukları, Hogwarts’a yolculuğun başladığı Harry Potter platformuna götürün; Buckingham sarayının dışında Kraliçe Muhafızları’nın ikonik kırmızı tuniklerini ve ayı postu şapkalarını görün. London Eye’da bir kapsüle atlayın ve şehrin siluetinin üzerinde uçun; London Dungeon’da kostümlü oyuncular tarafından Londra’nın tarihine dalmak; Madame Tussauds’ta en sevdiğiniz ünlüyle fotoğraf çekin. Ebeveynler için çok sayıda ve galeri, hareketli West End tiyatro bölgesi, yemyeşil park alanları ve keşfedilecek Thames Nehri kıyıları, yiyecek pazarları, hediyelik eşya pazarları, çiçek pazarlarını görebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Aile Tatili İçin En İyi Şehirler için yorumda bulun

    Aile Tatili İçin En İyi Şehirler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aile Tatili İçin En İyi Şehirler için ilk yorumu yapabilirsin.