Umre Ziyaretine Gidecekler için Öneriler

Umre kelimesi sözcük anlamı olan ziyaret anlamına gelen bir kelimedir. Umre kelimesinin ziyaret anlamına geldiğinden ziyade bu ziyaretin dini açıdan yapılmış olan ziyaret olduğu söylenebilir. Bu yapılan ibadet Kâbe’ye gidilerek orada kutsal toprakları ziyaret edip ve diğer dini sorumluluklarımızı yerine getirmek amacıyla yapılır. Siz değerli okurlarımıza da bu kutsal görev için bilgilendirmeler yaptık. Umreye gittiğiniz de yanınızda götürmeniz gerekenler ve nasıl bir yol izlemeniz açısından bir kroki oluşturduk.

Umre Ziyaretine Gidecekler için Öneriler

Yolculuğunuzun güzel bir şekilde verimli olarak geçmesi için önceden bir takım hazırlıklar yapmalısınız. Bu hazırlıklar sizin işinizi kolaylaştırırken bir yandan zamandan verim kazanmanızı sağlar böylelikle az zamanda çok farklı yerleri ziyaret etme şansını yakalamış olursunuz. Mekke ve Medine’yi ziyaret etmeden önce Umre hakkında edindiğiniz bilgileri ziyaretiniz boyunca uygulamayı unutmayın.

umre-ziyareti-icin-oneriler

Ziyaretinizi gerçekleştirirken oraya nasıl gideceğinizi belirleyin. Özel şirketlerin veya Diyanet’in hazırlamış olduğu turlarla ziyaretinizi gerçekleştirebilir ve daha uygun fiyat listesi elde edebilirsiniz. Böylelikle maddi anlamda da kafanızda soru işareti kalmamış olur. Tabi ki bir diğer önemli husus ise Umre’ye gideceğiniz zaman dilimini seçmektir. Kalabalık olma durumunu veya mevsim kriterlerinizi önceden belirlemelisiniz.  Kalacağınız yerde tabiî ki önemlidir hem size rahat koşullar sağlamalı hem de ziyaret edeceğiniz yerlere yakın mesafede olmalıdır ki ziyaretiniz sırasında sürekli araç bulma telaşına girmeyesiniz.

Diyelim ki araç, taksi buldunuz bunun olumsuz özelliklerinden biride ziyaretçilerden fazlasıyla yüksek ücret talep etmeleridir. Diğer bir önemli maddemiz ise oradaki insanlarla anlaşabilmeniz, kendinizi rahatça ifade edebilmeniz için önceden biraz Arapça dili alıştırmaları yapıp bir takım önemli kelimeleri öğrenmeniz olacaktır. Bu sizi kalabileceğiniz zor durumlarda kendinizi kurtarabilmenizi, yiyip yiyemeyeceğiniz yiyecekleri belirtebilmenizi, korktuğunuz bir fobinizi belirtmenizde size yardımcı olacaktır. Yanınızda götüreceğiniz çantanızda öncelikle sizi orada rahat ettirecek kıyafet türlerini seçmeli orada zor durumda kalmamalı konforlu bir ziyaret için çantanızı ihtiyaçlarınıza göre hazırlamalısınız. Umreyi yaz aylarında ziyaret edecekseniz güzel bir hava sizi bekliyor olacak. Bundan dolayı ince size rahat ettirecek rengi açık olan kıyafetleri tercih etmelisiniz. Pamuklu kıyafetler sizi rahatlatacaktır. Ne olur ne olmaz yanınızda mutlaka sizi soğuk hava koşullarından koruyacak ceket, hırka götürmelisiniz.  Cepleri olan ihram türlerini tercih etmenizi öneririz.  mevsiminde ziyarette bulunacaksanız yine kıyafetleriniz bu mevsime uygun, kalın olmalıdır. Son olarak iletişim konusunda zorluk çekmemeniz için uygun tarifeler edinmenizi ve seyahate başlamadan önce kimlik, pasaport kontrollerinizi yapmayı unutmayınız.

Bir Cevap Yazın

  1. Umre Ziyaretine Gidecekler İçin Öneriler Umre Ziyaretine Gidecekler için Öneriler için yorumda bulun

    Umre Ziyaretine Gidecekler için Öneriler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Umre Ziyaretine Gidecekler için Öneriler için ilk yorumu yapabilirsin.