Amerika’da Kış Tatili

Kış mevsiminde yapabileceğimiz ülkeler, şehirler nereler? Yazın hem konforlu hem de cebimizi yakmayacak tatil mekânları nereler? Bu soruları artık her yıl duymaktayız. Tabi ki bu sorular bizi de kendimizi bir araştırma içinde bulmamıza sebep oldu. Burada sizin için Amerika’ da harika bir kış tatili yapabileceğiniz ülkeleri derledik. İyi yolculuklar..

Amerika’da Kış Tatili Nerede Yapılır?

New York

Amerika bulunduğu konum ve ülke özelliklerinden dolayı her mevsim yapma olanağını sizlere sağlıyor. Maddi imkânlarınıza uygun her türlü tatili yapabilir farklı ülkeler gezip görme fırsatı yakalayabilirsiniz.  Peki, Amerika’ da nerelerde tatil yapabilirsiniz? İşte sizlere bu soruların cevabı aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.

İlk olarak başkent New York’tan bahsedelim. Hava yapısı olarak İstanbul’a benzer. Bir o kadar da güzeldir. Havası yaz mevsiminde sıcakken kış aylarında soğuktur. Gerek Amerika’nın gerekse Dünya’nın en popüler ülkelerinden biridir. Alışveriş, yemek, gezip göreceğiniz birçok farklı mekânıyla ünlüdür. Genellikle havası soğudukça harikalaşan bir ülke planına sahiptir. Eğer ki seçeneğiniz New York ise orada düzenlenen festivallere katılmayı sakın unutmayın deriz. Bu güzel deneyimi yaşamanız tatilinizi hem çok özel hem de çok farklı kılacaktır.  Tabi ki ünlü Özgürlük Anıtı’nı da görmeden gelmeyiniz.

Hawaii

İkinci olarak gidebileceğiniz yer Hawaii’dir. Birçok hava şartlarını görebilirsiniz Hawaii’ de bu yüzden hazırlıklı gitmenizi öneririz. Yeşilliğiyle, maviliğiyle insana huzur veren bir ülke olan Hawaii’nin harika plajları vardır. Denizin tadını mutlaka çıkarın. Tüm spor dallarına ulaşabileceğiniz gibi çok büyük sahalara sahip olan      Golf’le de eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Yine Dünya’nın en kapsamlı teleskopları bu ülkede bulunur, astronomiyi seviyorsanız, ilgilenenlerine duyurulur.

Bir diğer yer Los Angeles çok ılımlı bir havaya sahiptir ne çok sıcak ne çok soğuktur. Bu konuda çok avantajlısınız. Melekler Diyarı da denir bu güzel şehre. Aktörlük ve sinemada da ün yapan bu şehir Hollywood’la ününe ün katmaktadır. Çok gösterişli olan bu şehir gökdelenlerle süslenir. Moda yine Los Angeles’te boy göstermektedir.

Miami

Miami muhteşem sahillere sahiptir. Özellikle kış aylarında mutlaka gelip görmenizi tercih ederiz. Hem çok güzel olan bu şehir ekonomik olarak da sizi zorlamayacak yüzünüzü güldürecek.  Denizi bol dalgalı ve çok temizdir. Sörf için harika bir tercihtir unutamayacağınız bir deneyim sizi bekliyor. Daha çok kasaba olarak bilinse de bol konforlu ve birçok şeye rahatlıkla ulaşabileceğiniz Miami’ye gelince bir daha vazgeçemeyeceksiniz. Hem gezeyim hem eğleneyim istiyorsanız bu şehir harika bir seçim olacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Amerika'da Kış Tatili Amerika’da Kış Tatili için yorumda bulun

    Amerika’da Kış Tatili için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Amerika’da Kış Tatili için ilk yorumu yapabilirsin.