Telefonunuzu Yurtdışında Kullanmak İçin İpuçları

İster iş için uzaktaysanız, ister arkadaşlarınız ve ailenizle evde olun, seyahat ederken bağlantıda kalmanız önemlidir. Ancak büyük uluslararası ücretler veya veri dolaşım ücretleri ödemeden telefonunuzu yurtdışında kullanmak zor görünebilir. İşleri sizin için kolaylaştırmak için, telefonunuzu yurtdışında kullanmayla ilgili en iyi yolları sizler için hazırladık;

Telefonunuzun Yurtdışında Çalışıp Çalışmayacağını Kontrol Edin

Her şeyden önce, bugünlerde çoğu modern telefon sorunsuz bir şekilde uluslararası olarak kullanılabiliyor olsa da, mobil cihazınızı yurtdışında kullanmayı planlıyorsanız, uzaklaştığınızda gerçekten hedefinizin ağında çalışıp çalışmayacağını kontrol etmelisiniz.

Dolaşım Paketi Satın Alın

Telefon planınıza bağlı olsa da, birçok ağ, seyahatiniz boyunca tek seferlik veya günlük ücret karşılığında satın alabileceğiniz uluslararası dolaşım paketleri sunar. Yalnızca kısa bir süreliğine evden çıkıyorsanız, telefon şirketinizin sunduğu seçeneklere bakmaya değer olabilir. Çoğu, cihazınızı kullanabilmeniz için her gün belirli miktarda dakika, metin ve veri sunan paketlerdir.

yurt dışı telefon kullanma

İndiğinizde Bir SIM Kart Satın Alın

Birden fazla farklı ülke yerine yalnızca bir ülkeye seyahat ediyorsanız ve telefonunuzu uzaktayken biraz kullanmanız gerektiğini düşünüyorsanız, gideceğiniz yerde yerel bir SIM kart satın almak muhtemelen en iyi seçenektir.

Mümkün Olan Her Yerde Ücretsiz WiFi Kullanın

İster yerel ister uluslararası olsun yeni bir SIM kart satın almak istemiyorsanız ve ayrıca uluslararası dolaşım ücretlerinden kaçınmak istiyorsanız, ücretsiz WiFi erişiminden en iyi şekilde yararlanmak, arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde kalmak için harika bir seçenektir. Kötü sürprizlerle karşılaşmamak için uluslararası dolaşımı ve mobil verilerinizi kapatmayı, hatta WiFi kullanmıyorken telefonunuzu uçak moduna getirmeyi unutmayın.

Ücretsiz Sosyal Mesajlaşma Uygulamalarını Kullanın

Seyahat ederken ücretsiz WiFi veya taşınabilir bir WiFi bağlantı noktası kullanmayı planlıyorsanız, sosyal mesajlaşma uygulamalarına bağlı kalarak pahalı uluslararası arama ve SMS ücretlerinden kurtulabilirsiniz. Whatsapp, Skype ve Facebook Messenger gibi uygulamalar internet bağlantısı üzerinden arama yapmanıza ve mesaj göndermenize olanak tanır, bu nedenle online olarak bağlı kalmak çok kolaydır.

Haritaları WiFi Üzerinden İndirin

Yeni bir yere gidiyorsanız veya çok iyi bilmiyorsanız ve haritaları kullanmanız gerekecek ancak verilerinizi kullanmak istemeyeceksiniz, çözüm basit. Evden çıkmadan önce veya WiFi bağlantınız olduğunda, Google Haritalar’a gidin ve ihtiyacınız olan alanı arayın. Arama çubuğuna ‘OK Maps’ yazın ve haritanın görünen kısmı, bağlı olmadığınızda kullanılmak üzere cihazınıza indirilecektir. En iyi tarafı  tıpkı çevrimiçiyken yaptığınız gibi yakınlaştırabilirsiniz.

Şarj Aleti Satın Alın

Telefonunuzu yurt dışında kullanıyorsanız şarj edebilmeniz gerekeceğini unutmayın! Hangi adaptöre ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz veya birden çok ülkeye gidiyorsanız ve her biri için farklı adaptörlere ihtiyacınız varsa, evrensel bir seyahat adaptörü satın almaya değer. Bu şekilde, nereye giderseniz gidin, yanınızda birden fazla adaptör gerekmeden cihazlarınızı takıp şarj edebilirsiniz. Cihazınızın çalışacağından veya bir dönüştürücüye ihtiyacınız olup olmayacağından emin olmak için ziyaret ettiğiniz ülkenin voltajını kontrol etmeniz yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

  1. Telefonunuzu Yurtdışında Kullanmak İçin İpuçları için yorumda bulun

    Telefonunuzu Yurtdışında Kullanmak İçin İpuçları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Telefonunuzu Yurtdışında Kullanmak İçin İpuçları için ilk yorumu yapabilirsin.