İstanbul’a En Yakın Kamp Alanları

Öğrenci veya okuyan fark etmeksizin hepimizin hayatının ortak sıkıntısı stresli olmasıdır. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişiler gerek gürültüden gerekse çevre kirliğinden dolayı daha fazla stres yaşarlar. Beton yığınlarının arasında trafikle beraber çok kirli bir hava soluduğumuzu söyleyebiliriz. Günlük hayatın bu sıkıntılarından kaçmak ve temiz bir hava solumak için en iyi tercihimizin kamp yapmak olduğunu söyleyebiliriz. Yazımızda sizlere İstanbul’a yakın en güzel kamp alanları hakkında bilgileri derledik. Bu şekilde bir hafta sonu kaçamağı yapabilirsiniz.

Bolu – Sülüklü Göl

Yaz ayları dışında bu bölgede özellikle geceleri hava sıcaklığı çok düşüktür. Aynı zamanda vahşi hayvanlarında çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. En fazla karşılaşacağınız hayvan ise boz ayıdır. Bu yüzden Sülüklü Göl’de kamp yapma planınız varsa ekstradan güvenlik önlemleri almalısınız. Ek olarak bölgede güvenlik hizmeti veya tesis yer almamaktadır. Doğal Park alanı olarak geçen bu bölgede kamp yapmadan önce Mudurnu Belediyesi’nden gerekli izinleri almalısınız.

Düzce – Pürenli Yaylası

İstanbul’dan yola çıkarak Ankara Otoyolu’ndan ilerlerseniz Pürenli Yaylası’na ulaşabilirsiniz. Gölyaka ilçesinde yer almaktadır. 1400 metre yüksekliğindeki bu yaylada kamp yapmadan önce tırmanmanız gerekiyor. Bölgede imar izni olmadığı için güzelliğini koruyan alanlar içerisindedir. Yayla çok sık ziyaret edilmediği için gidiş yolu biraz karışıktır.

Sakarya – Acarlar Longozu

Sakarya’nın Karası ilçesinde yer alan Acarlar Longozu tercih edebileceğiniz alanlar içerisinde yer almaktadır. Acarlar Longozu dünyanın en büyük ikinci longozu olma unvanına sahiptir. Longozun girişlerinin ücretsiz olması ve geniş bir alana yayılması tercih edilme sebeplerinden birisidir. Bölgede dört mevsim çadırla kamp yapabilirsiniz.

Karabük – Yenice Ormanları

Kampınızda doğayla iç içe kalmak, göl ve şelale gibi doğal güzellikleri görmek istiyorsanız Yenice Ormanları’nı tercih edebilirsiniz. Ormanların içerisinde 7 bisiklet turu, 5 kamp alanı ve 15 yürüyüş bölgesi yer almaktadır. İstanbul’a biraz uzak olsa da doğayla iç içe olmayı seven kişilerin tercih etmesi gereken alanlar içerisindedir.

Kocaeli – Ballıkaya Tabiat Parkı

İstanbul’a en yakın kamp yeri olarak seçebileceğiniz bölgelerden birisi Ballıkaya Tabiat Parkı’dır. Gebze’de yer alan bölgeye İstanbul’dan bir saatte ulaşabilirsiniz. Park her mevsim kamp yapmanız için uygundur. Eğer kamp yapmaya yeni yeni başladıysanız size en uygun  bölgelerden birisidir. Parkın alanı çok geniştir ve giriş bölgesi piknik yapacak kişiler için ayrılmıştır. Eğer çadır kuracaksanız çadır başı 15 TL ödemeniz gerekmektedir. Yaya gelenlerin ücret ödemesine gerek yok. Aracıyla gelenler ise günlük 12 TL ödemelidir.

Bir Cevap Yazın

  1. İstanbul’a En Yakın Kamp Alanları için yorumda bulun

    İstanbul’a En Yakın Kamp Alanları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstanbul’a En Yakın Kamp Alanları için ilk yorumu yapabilirsin.