Plaj Tavsiyeleri

Yaz aylarına girmemizle beraber dünyanın en iyi plajları merak edilmeye başladı. Yazımızda sizlerle bu plajları paylaşacağız.

Dünyanın en iyi plajları listesi sürekli yenileniyor. En güncel listede ise Türk plajlarının da olması dikkatlerden kaçmıyor. Eğer tatil hazırlıkları yapıyorsanız, yazımızda sizinle paylaşacağımız plajlardan birisini tercih edebilirsiniz.

1-Muğla, Dalyan, İztuzu Plajı

Muğla Dalyan’da bulunan İztuzu Plajı dünyaca ünlü bir plajdır. Plaj Likya kıyısında şuan koruma altında bulunan bir bölgede yer alıyor. Plaj aynı zamanda yumurtlama dönemlerinde Caretta Caretta kaplumbağalara da ev sahipliği yapan bir plajdır.

2-Avustralya, Withsunday Adaları, Whitehaven

En iyi plajlar listemizde kesinlikle ilk sıralarda olmayı hak eden plajlarımızdan birisi de Whitehaven’dır. Bu plaj ’nın bir numaralı plajı olarak görülmektedir. Yağmur ormanlarının içerisinde olan plaj mavi ve beyazın bir arada bulunduğu muhteşem bir plajdır.

3-Yunanistan, Zakintos, Navagio

Navagip, Zakintos’un sarp beyaz yamaçlarında yer alan adeta cennetten bir köşe. Yeryüzünde yer alan en güzel mavi tonları buradadır diyebiliriz. Aynı zamanda burada 1980 yıllarında sigara kaçakçılarının karaya vurarak terk ettiği bir gemi de yer alıyor.

4-Antalya, Kaş, Kaputaş Plajı

Kaputaş plajı, Antalya’da Kaş ve Kalkan ilçeleri arasında yer almaktadır. Tam 187 basamak merdiven inerek ulaşabileceğiniz bu plaj, berrak ve serin sulara sahiptir. Yazın ülkemizde en fazla turist çeken bölgeler arasında görülüyor.

5-Yunanistan, Gramvousa Adası, Balos Plajı

Balog, bir lagün plajıdır. Bu plaja ve Gramvousa adasına gitmek isteyen kişiler Kissamos kasabasında yer alan teknelere binerek plaja ve adaya gidebilir. Ek olarak belli bir bölgeye kadar araçla gidip ondan sonra yürüyerek de lagüne ulaşabilirsiniz.

6-Tayland, Phi Phi Adası

The Beach filminde herkesi büyüleyen plaj Phi Phi adasının plajıdır. Ada doğal güzelliğiyle adeta herkesi büyülüyor. Günümüzde bu ada çok meşhur olduğu için özellikle sıcak aylarda sakin bir plaj bulmanız çok zor olabilir. Tayland’da burası dışında çok fazla tercih edilen farklı plajlarda bulunmaktadır.

7-Muğla, Fethiye, Ölüdeniz

Muğla yaz aylarında muhteşem plajları sayesinde hem yerli hem de yabancı birçok turist ağırlamaktadır. Ölüdeniz ise doğal güzelliğiyle en çok turist çeken yerler arasındadır.

8-Filipinler, Palawan

Filipinler, dünyada plaj denildiği zaman akla ilk gelen ülkeler arasında değildir. Fakat ülkede yer alan plajlar gün geçtikçe daha fazla dikkat çekmeye başlıyor. Palawan plajı, ’in en dikkat çeken plajları arasındadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Plaj Tavsiyeleri için yorumda bulun

    Plaj Tavsiyeleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Plaj Tavsiyeleri için ilk yorumu yapabilirsin.