Tatil İçin Para Biriktirme Yolları

Güzel bir tatile ihtiyacım var fakat yeterli param yok mu diyorsunuz? için para biriktirme yolları sayesinde para biriktirebilir ve tatile gidebilirsiniz.

Herkes bütün bir yılın yorgunluğunu atmak için 1 hafta dahi olsa tatile gitmek ister. Fakat bunun için bazı kişilerin maddi durumu uygun değildir. Aslında bazı yöntemler sayesinde para biriktirip tatile gidebilirsiniz. Yazımızda için para biriktirme yolları hakkında size detaylı bilgi vereceğiz.

1-Tasarruf Yapmak Birikimin Altın Kuralıdır

 

Birikim yapmak istiyorsak işe tasarruf yapmakla başlamalıyız. Aslında bunu bütün bir hayatımıza yaymamız en doğru olandır. Bu sadece tatile gitmek için değil geleceğimiz için de çok önemlidir. Tasarruf yapmayı gündelik hayatına entegre eden kişiler tatile gittikleri zaman da çok para harcamayacaktır.

Tasarruf yapmaya ilk olarak ihtiyacınız olmayan ürünleri almayarak başlamalısınız. Örneğin markete gittiğiniz zaman mutlaka liste yaparak gidin. Bu şekilde ihtiyacınız olmaya ürünleri almazsınız. Aynı zamanda tatile gitmek istiyorsanız alışveriş masrafınızı da biraz kısmada fayda var.

2-Mil Veren Kredi Kartları Kullanın

Günümüzde neredeyse bütün bankaların kredi kartları mil veriyor. Eğer mil veren bir kredi kartınız varsa alışverişlerinizi de bu kredi kartından yapın. Bu şekilde tatile gidene kadar mil biriktirir. Belki de uçak masraflarınızı bedavaya getirirsiniz. Yalnız kredi kartı kullanırken dikkatli olun. Sadece kredi kartı kullanmak için ihtiyacınızdan fazla ürün alırsanız bunları ödeme evresinde zorlanabilirsiniz.

3-Ucuz Uçak Bileti Araştırması Yapın

Firmalar bazen uçak bileti fiyatlarını yarı yarıya düşürebiliyor. masrafınızın büyük bir kısmını uçak bileti fiyatları kaplıyor olabilir. Eğer firmaların bu indirimlerinden faydalanabilirseniz ucuz bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Günün boş olduğunuz zamanlarda sık sık uçak bileti fiyatlarını kontrol edin. Mutlaka fiyatların uygun olduğu bir saat dilimine denk geleceksiniz. Eğer ucuza bilet bulduysanız kaçırmadan biletinizi alın.

4-Konaklama Masraflarınızı Minimuma İndirin

Konaklama masrafları tatile gitmeden önce en çok düşünülenler arasındadır. Aslında konaklama masraflarınızı minimuma indirebileceğiniz yöntemler var. Bunlardan birisi otellerin indirimlerini takip etmektir. Oteller bazen yarı yarıya indirimler yapabilir. Bir diğer yöntem ise Avrupa’da çok fazla kullanılan hostel yöntemidir. Bu yöntemde aynı odada farklı birisiyle daha kalıyorsunuz. Üniversite yurdu gibi düşünebilirsiniz. Bu sizin konaklama masrafınızı düşürecektir.

5-Harcamalarınızı Listeleyin

Eğer para biriktirmek istiyorsanız harcamalarınızı hem tatilden önce hem de tatilinizde listelemelisiniz. Bu şekilde bütün harcamalarınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Listeleme özelliği insanlara gereksiz şeyler aldığını da gösteren özelliklerden birisidir. Kısacası bu yöntem cebinizdeki paranızı yönetmenize yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Tatil İçin Para Biriktirme Yolları için yorumda bulun

    Tatil İçin Para Biriktirme Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tatil İçin Para Biriktirme Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.