Tatile gitmek için dünyanın en ucuz ülkeleri

Hayalini kurduğunuz tatile çıkmak için gerekli bütçeyi bir türlü denk getiremiyorsanız, tatil planını daha da ileri bir tarihe ertelemenize gerek yok! Sizin için derlediğimiz dünyanın en ucuz ülkeleri listesinden birini seçerek siz de gayet makul ücretler karşılığında tatile çıkabilirsiniz. Üstelik dünyanın hemen her ikliminden ve bölgesinden bir ülke bu listede yer alıyor. Bu yüzden ucuz tatil için ille de  kuş uçmaz, kervan göçmez bölgelerini ziyaret etmek zorunda kalmayacaksınız.

Kamboçya

“Bu kadar da ucuz olmamalı” diyerek kendinizi suçlu hissedeceğiniz bir ülke olan Kamboçya’da gecelik 10 TL gibi fiyatlar karşılığında dilediğiniz kadar konaklayabilirsiniz. İç savaş yüzünden yetişmiş beyinlerinin çoğunu kaybeden ülke, aylık belli bir ücret karşılığında dilediğiniz gibi ülkede kalabilmenize de izin veriyor. Angkor Wat tapınağı başta olmak üzere birçok ilgi çekici antik yapıyı ucuza görmek istiyorsanız, Kamboçya’ya gidebilirsiniz. Yalnızca çok uzak olduğu için uçak biletleri biraz tuzlu gelebilir. Bunun dışında pek fazla bir şeye harcama yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Gelişmemiş bir ülke olmasının olumlu bir getirisi, Vietnam’ın hiç bozulmamış tarihi ve doğal yapılara sahip olmasıyla gün yüzüne çıkıyor. Yemyeşil çimenlerle kaplı dağları, pirinç tarlaları ve beyaz kumlardan oluşan sahilleriyle akıllara kızanın bu Uzakdoğu Asya ülkesinde 40 TL gibi fiyatlar karşılığında geceyi yerel yemekler yiyerek geçirebilirsiniz. Hoan Kiem gölünü görebilir, Da Lat dağı etrafında kırsaldaki Vietnam hayatını yerimde gözlemleyebilirsiniz.

Hindistan

Ülkenin Maharaştra eyaletinin başkenti Mumbai’de geceliği 60-70 TL gibi fiyatlar karşılığında gayet de yaşanabilir otellerde kalabilmeniz mümkün. Halkı çok fakir olduğu için pazarlık yeteneğinizi de konuşturursanız, gözünüze kestirdiğiniz birçok hediyelik eşyayı çok ucuza alabilirsiniz. Hostelde kalıp thalis isimli yerel yemeklerden yiyerek tatilinizi planladığınızdan daha uzun bir süreye çekebilirsiniz. Özellikle Delhi şehri, sokak yemeklerini tatmak isteyenleri cezbeden bir uğrak nokta.

Muhteşem bir Güney Amerika ülkesi olan ’nın yönetildiği şehir Calle Jaén’i ziyaret edebilir, tarihi dokusundan hiçbir şey kaybetmeyen La Paz’ın sokakları arasında kaybolabilirsiniz. Kafe ve restoranlarda yöresel dans ekibini ağzınız açık izlerken 5-6 TL gibi fiyatlar karşılığında içecek alabilmeniz de mümkündür.

Bir Cevap Yazın

  1. Tatile gitmek için dünyanın en ucuz ülkeleri için yorumda bulun

    Tatile gitmek için dünyanın en ucuz ülkeleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tatile gitmek için dünyanın en ucuz ülkeleri için ilk yorumu yapabilirsin.