Seyahatte Cilt Güzelliğiniz İçin Tüyolar

Günlük hayatta da olduğu gibi hayatın her yerinde cildimizin bakımına dikkat etmemiz gerekmektedir. Cildimizin güzel olması psikolojik açıdan da bizleri rahatlatır. Özgüvenimizi sağlar. Kendimiz ile barışık olmamızı sağlar. Çünkü cildimiz bizim en önemli giysimizdir. ederken de cilt güzelliğimizi korumamız gerekmektedir. Bu yazımızda ise sizlere cilt güzelliği için yapmanız gerekenler konular hakkında bilgiler vereceğiz.

İlk öncelikle yapmanız gereken şey cildinizi iyi bir şekilde nemlendirilmesi gerektiğidir. Yapmış olduğunuz türü uçak ile seyahatse bunun için ilk iş birkaç gün önceden uçuş tarihinize kadar cildinizi iyi bir şekilde nemlendirilmesi olmalıdır. Uçakta oluşan basınç yüzünüze zarar verebilir. Bu yüzden nemlendirme işlemini iyi bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Kuru hava cildin nem kaybetmesine yol açar. Ancak her nemlendiriciyi yüzünüze sürmeyiniz. Bunun için ilk önce yapmanız gereken cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçimi olmalıdır.

cilt güzelliğiİkinci olarak ise edeceğiniz olan yere saç kreminizi ve şampuanınızı götürmelisiniz. Götürmüyorsanız ise gitmiş olduğunuz yerde kullandığınız ürünü temin etmelisiniz. Çünkü sürekli olarak şampuan değiştirmek saçınıza fayda sağlamaz. Şampuanınızı saç tipinize göre seçmeniz gerekmektedir. Yağlı ise saçlarınız yağlandırmayı geciktirecek şampuanlar, kuru ise kuruluğunu götürüp nemlendirecek şampuanlar kullanmalısınız. Tarak çok fazla kullanılmaması gerekmektedir. Sürekli olarak saçlarınızı tararsanız saçlarınız yıpranır. Saçlarınızı gevşek toplamalısınız. Saçlarınızı sıkı bir şekilde toplarsanız saç diplerinize zarar verirsiniz. Şekillendiricileri saçınızdan uzak tutmaya çalışmalısınız. Duş aldığınızda saçınızı kurutma gereksinimi duyuyorsanız ise saç kurutma makinesinin ısı derecesinin az olmasına dikkat etmelisiniz ve saçınızdan biraz uzakta tutmalısınız.

Üçüncü olarak ise ayak sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Seyahat ederken hareketsiz kaldığınız için ayaklarınız şişebilir. Ayaklarınızı gün içerisinde sabunlayıp ılık suyla durulamalısınız. Sabunlayıp ılık su ile yıkadıktan sonra da serin suyla rahatlatmalısınız. Ayaklarınız rahatlayacaktır. Ayaklarınıza da nemlendirici uygulamalısınız. En önemli konu ise seyahatte rahat bir ayakkabı tercihi yapmanız olacaktır. Spor ayakkabı kullanırsanız seyahatiniz sırasında ayaklarınız rahat olur.

Dördüncü olarak el bakımınıza önem vermelisiniz. Havalar soğuk olduğunda ellerinizin çatlamaması açısından eldiven takmalısınız. Seyahat yapmış olduğunuz yer soğuk iklim şartlarına sahip bir yer ise nemlendiricinizi yanınızdan eksik etmemelisiniz. Ellerinize peeling yaptırabilirsiniz. Doğal ve yumuşak sabunlar kullanmalısınız. Ellerinizin bakımını yaparken bu esnada tırnaklarınıza da bakım uygulamalısınız. Tırnaklarınızda sarılıklar mevcut ise çözüm yöntemi olaraktan tırnaklarınızı limonlu suda bekletebilirsiniz. Bu sayede tırnaklarınız beyazlar ve hoş bir görüntü elde eder.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Seyahatte cilt güzelliğiniz için tüyolar Seyahatte Cilt Güzelliğiniz İçin Tüyolar için yorumda bulun

    Seyahatte Cilt Güzelliğiniz İçin Tüyolar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Seyahatte Cilt Güzelliğiniz İçin Tüyolar için ilk yorumu yapabilirsin.