Baharda Karadeniz Turu

bahar ayının gelmesiyle birlikte muhteşem güzelliğine kavuşur. Her taraf yemyeşil olur ve çiçekler açmaya başlar. Bu muhteşem yeşilliğin arasında kalan tarihi yerlerde son derece muazzam görüntü elde ederler. Karadeniz’i sizlere şiddetle tavsiye ederim. Çünkü bu hayatta mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerdir. Siz değerli okurlarımıza da Karadeniz’e gideceğiniz zaman mutlaka gitmeniz gereken yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

sumela-manastiri

  • İlk olarak gitmeniz gereken yerlerin başında da yer alan Sümela Manastırı gelmektedir. Sizin yolunuz mutlaka Karadeniz’e düşerse mutlaka Trabzon’a uğramalısınız. Trabzon da yer alan Sümela Manastırı’na uğramanızı tavsiye ederiz. Çünkü burası bizim tarihimizi yansıtmaktadır. Yakılarında bulunmakta olan derenin sesi ise gezinize ayrı bir tat katmaktadır. Bu hoş manzara ile birlikte zaman geçirmek son derece keyif vermektedir.

mencuna-selalesi

  • Karadeniz gezinizde sizlere diğer bir tavsiyemiz ise deki Mençuna Şelalesi’dir. Herhangi bir insan eli değmemiş halde meydana gelen bu muhteşem doğa unsuru şelale son derece görkemli görünüşüyle ziyaretçilerini mest ediyor. Mutlaka yolunuz Artvin’e düşerse bu muazzam yeri görmeyi ihmal etmeyiniz.

firtina-deresi

  • Rafting yapmayı seviyorsanız Rize de bulunan Fırtına Deresi tam da sizin için bir yerdir. Rafting için son derece uygun bir ortama sahiptir. Her yıl yüzlerce ziyaretçisini konuk etmektedir. Rize’ye gittiğiniz zaman mutlaka bu muhteşem doğa harikası yeri ziyaret etmelisiniz. Emin olmalısınız ki asla pişman olmayacaksınız. Sadece ülkemizin güzel yerlerini görerek kendinizi bu ülkede yaşıyor olduğunuz için şanslı hissedeceksiniz. Yeşillikler arasında akan şelale sizi adeta cennette gibi hissettirecektir. Buraya sonbaharda giderseniz ayrı bir güzellikleriyle de karşılaşacaksınız.

  • Diğer bir doğa harikası yerimiz ise Rize de bulunan Ayder Yaylasıdır. Rize dendiği zaman zaten ilk olarak akıllara Fırtına deresi ve Ayder Yaylası gelmektedir. Ayder Yaylası son derece muazzam görüntüsüyle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Burada emin olmalısınız ki kendinizi çok huzurlu ve mutlu hissedeceksiniz. Artık ülkemizde her yer yüksek binalardan oluşmakta ve yeşil alan son derece az bir durumdadır. Şehirden uzaklaşmak ve Ayder Yaylasına gidip kafa dinlemek size çok iyi gelecektir. Tüm dünyanın doğa güzellikleri sanki Ayder Yaylasında toplanmış gibi bir görüntüye sahiptir. Birçok insan burayı Yeşil cennet olarak ta adlandırmaktadır.

  • Son olaraktan Ordu da bulunan Boztepe den sizlere bahsedeceğiz. Yeşilin ve denizin buluşmasıyla sizleri son derece mest edecek bir görüntüye sahiptir. Her saatte ayrı bir güzelliğe sahiptir.

Bir Cevap Yazın

  1. Baharda Karadeniz Turu Baharda Karadeniz Turu için yorumda bulun

    Baharda Karadeniz Turu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Baharda Karadeniz Turu için ilk yorumu yapabilirsin.