San Gimignano Nerede, Gideceklere Tatil Tavsiyeleri

San Gimignano, bir Toskana tepesinin üzerinde yer alan ve 13. yüzyıldan kalma surlarla çevrili küçük bir İtalyan kasabasıdır. Antika tarihi konumu ziyaret etmek sizi kulelere, inanılmaz tarihi mimariye ve nefes kesici manzaraları bulunmaktadır. İtalya, San Gimignano’da ne yapacağınıza karar verirken seçenekleriniz çeşitlidir. Başlamanıza yardımcı olmak için antik kentte yapılacakların bir listesini hazırladık.

Piazza della Cisterna

Piazza della Cisterna, San Gimignano’daki ana meydanlardan biridir. İtalya’nın bunların birçoğunun ülke genelindeki kasabalarında hareketli merkezler olduğu biliniyor. Daha önce festivaller ve turnuvalar için bir pazar ve sahne olarak kullanılan meydanda yürümek, birçok nostalji duygusu uyandırabilir. Piazza della Cisterna üçgen şeklindedir ve şehrin ana meydanı Piazza del Duomo ile bağlantılıdır.

San Gimignano

Muhteşem Manzara İçin Torre Grossa

54 metrelik görkemli bir yükseklikte duran Torre Grossa, San Gimignano’daki en yüksek kulesidir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu kulenin tepesinden manzara nefes kesici derecede güzel. Toskana’nın ortaçağdan kalma değerli kulelerinden biri olan Torre Grossa, 1310 yılında inşa edilmiştir ve her gün sayısız tarafından ziyaret edilmektedir.

Kule tırmanmak, inişli çıkışlı kırsal alanın ve kiremitli çatıların kuşbakışı görünümünü sunar. Muhteşem manzarayı yakalamak için fotoğraf makinenizi yanınıza aldığınızdan emin olun – ancak hiçbir lens gözün bakış açısından görebildiğini donduramaz!

San Gimignano Anglikan Kilisesi

San Gimignano’nun tarihi merkezinde, şehrin kalbinde yer aldığı için San Gimignano Collegiate Kilisesi’ni kaçırmak zor. Kilisenin dışı oldukça mütevazı olsa da, iç kısmı 14. yüzyıla kadar uzanan muhteşem fresklere sahiptir.

Bu duvar resimleri, Domenico Ghirlandaio ve Lippo Memmi gibi ünlü sanatçıların İncil sahnelerini betimleyen inanılmaz resimler çiziyor. Kiliseye bitişik küçük Kutsal Sanatlar Müzesi de tarih ve kültürle ilgilenen herkes için görülmeye değerdir. Kasabanın geri kalanı gibi, kilise de tarihe batmış durumda ve herkes için unutulmaz ve hareketli bir deneyim vaat ediyor.

Piazza del Duomo

Sürekli hareketli olan Piazza del Duomo, San Gimignano’nun ana meydanıdır. Ortaçağda olduğu gibi, şehrin merkezi olmaya devam ediyor. Meydan, Piazza della Cisterna’ya bağlı olup, tek seferde iki cazibe merkezini işaretlemenizi sağlar!

Meydanın ortasında durursanız, birbirine bakan üç ortaçağ binası göreceksiniz: Torri Gemelle dei Salvucci, Palazzo Nuovo del Potestà ve Loggia del Comune. Meydan kafeler ve geleneksel İtalyan dondurma dükkanları ile çevrilidir ve çevreyi gezerken şehrin gerçek tadına varmanızı sağlar.

Bir Cevap Yazın

  1. San Gimignano Nerede, Gideceklere Tatil Tavsiyeleri için yorumda bulun

    San Gimignano Nerede, Gideceklere Tatil Tavsiyeleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak San Gimignano Nerede, Gideceklere Tatil Tavsiyeleri için ilk yorumu yapabilirsin.