Parga Gezi Rehberi

Kuzeybatı Yunanistan’da bulunan Parga küçük bir şehirdir. Parga, birçok ilgi çekici yer ve simge yapı nedeniyle turistler arasında popüler bir destinasyondur. İşte Parga’daki en gözde turistik yerler, yapılacak şeyler ve görülmesi gereken yerler hakkında bazı bilgiler.

Parga Nerede?

Gezinizi düzenlerken, Parga’nın haritada tam olarak nerede oturduğunu aklınızda bulundurmanız faydalı olacaktır. Ulusal başkent Atina’nın yaklaşık 200 mil kuzeybatısında ve Igoumenitsa’nın 11 mil güneydoğusunda yer alır.

Parga’da Gezilecek Yerler

Bir kıyı şeridinde noktalı olarak bulunabilecek çok sayıda büyüleyici şey var. Bu nedenle, Valtos Plajı’nda biraz zaman geçirmeyi planlıyorsanız, küçük deniz kestanelerine ve yıpranmış ağaç parçalarına dikkat edin. Daha fazla seçenek mi arıyorsunuz? Koruma ve yerleşim amacıyla kurulmuş müstahkem bir kale olan Parga Kalesi’nde başka bir zaman ve yer hakkında hayallere dalın. Ama bekleyin, hepsi bu değil! Anthousa Kalesi’nin duvarları ve parapetleri, çok eski olmalarına rağmen şaşırtıcı bir şekilde yıkılmaz.

Sahile Gidin

Güneşte eğlenmeyi seviyorsanız, Yunanistan’ın Parga kentinde çok sayıda plaj olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız. Hem şehirde hem de Parga’nın eteklerinde plajlar var. Sahildeki plajların daha küçük ancak pitoresk olduğunu göreceksiniz. Valtos Plajı’nın uzunluğu 1 kilometreden fazladır. Valto Plajı’nı Parga’ya bağlayan bir patika var. Venedik Kalesi’ne gidip diğer taraftaki tepeden aşağı inerek Valtos Plajı’na ulaşabilirsiniz. Plaj yürüme mesafesinde olacak. Yakınlarda birçok taverna bulacaksınız, bu da orada yemek veya atıştırmalık yiyebileceğiniz anlamına gelir.

Venedik Kalesi’ni Ziyaret Edin

Şüphesiz, Venedik Kalesi, Parga’daki ana cazibe merkezlerinden biridir. Harabe halindeki Venedik Kalesi’ni görmek için yokuş yukarı yürümeniz gerekecek. Orada, Parga’nın güzel manzarasını görebileceksiniz. Yürüyüş için bazı ürünler getirdiğinizden emin olun, çünkü yollar zorlu olabilir. Geri dönmeden önce bir kafeinli içeceğin yenilenmesi için bir kafeye uğrayabileceksiniz. Kalede öğle veya akşam yemeği yemeye karar verirseniz kuş yaşamını izlemelisiniz. Kaleye giriş ücreti yoktur. Tehlikeli köşeler olduğu için küçük çocuklarınızı yolda izlediğinizden emin olun.

Parga

Paxos Ve Antipaxos’u Ziyaret Edin

Parga İskelesi’nden perşembe günü tekne kiralayarak yakın olan Paxos ve Antipaxos’a gidebilirsiniz. Kiralık tekne 10: 00’da kalkar ve 18: 00’da Parga’ya döner. Gezinin maliyeti 25 Euro’dur. Ada turuna çıkacak ve köylerden birinde kahve ya da yemek için mola vereceksiniz. Ardından öğleden sonra yüzmek için Antipaxos’ta bir plaja götürüleceksiniz.

Nisaki Tis Panagias’ı Ziyaret Edin

Parga limanının karşısına geçerseniz, Nisaki tis Panagias’a veya Meryem Ana Adası’na ulaşacaksınız. Bu adacık, çok sayıda çam ağacı nedeniyle çok yeşildir. Sadece 150 kilometre uzaklıktaki Kryoneri Plajından bu adacığa yüzebilir veya deniz bisikletine binebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Parga Gezi Rehberi için yorumda bulun

    Parga Gezi Rehberi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Parga Gezi Rehberi için ilk yorumu yapabilirsin.