Roma’da Gece Hayatı

turistik yapısıyla dikkat çeken şehirler arasındadır. Roma’da gece hayatı da şehrin yapısı kadar dikkat çekiyor.

Bir New York kadar olmasa da ’da gece hayatı eğlenceli ve renklidir. Şehrin kendine özgü bir gece hayatı var. Romalılar genellikle eğlenmek için gece dışarı çıktıklarında geç çıkmayı tercih ediyorlar. Bu yüzden gece hayatı da biraz geç başlıyor. Roma’da eğlence mekanı olarak club’lar, şarap barları, canlı müzik mekanları veya kafeteryalar tercih edilebilir. Şehir bu konuda turistlere çok fazla seçenek sunar.

’da Gidebileceğiniz Barlar

Roma’da gece hayatı için tercih edilebilecek mekanlar arasında ilk sırada barlar gelir. Roma barları genel olarak farklı tasarımlara ve özelliklere sahip. Bunlardan en fazla tercih edilenleri ve özelliklerini yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Freni e Frizioni: Bu bar eski bir araba galerisidir. Araba galerisiyken bara dönüştürülen mekanın adı da bu yapısından gelir. (Adı debriyaj ve fren anlamına geliyor.) Bu mekanı genellikle insanlar akşam erken buluşmak için kullanıyor. Yani iş çıkışlarında veya gün sonunda bir şeyler içilerek günün yorgunluğunun atıldığı bir mekandır.

Societe Lutece: Bu mekan Piazza Navona’ya yakın bir konumda yer alır. İddialı bir mekandır diyebiliriz. Bar, Roma’nın en iyi barları arasında gösterilir. Ahşap panel bara ve sütunlara sahiptir. Bu özelliğiyle farklı bir havası da vardır. Ortamı hakkında biraz bohem bir ortam olduğunu söyleyebiliriz.

Antico Caffe Della Pace: Bu barda Piazza Navona yakınlarındadır. Tarihi bir mekandır diyebiliriz. 18. YY’dan beri artistlerin, şairlerin ve yazarların en favori mekanı olarak bilinir. Ön cephesi sarmaşıklarla bezenmiştir. İç mekan ise uyumsuz masalara ve antikalara ev sahipliği yapar.

Roma’da Gidebileceğiniz Canlı Müzik Mekanları

Roma, canlı müzik konusunda oldukça iddialı bir şehir. Birçok canlı müzik mekanının olduğu şehirde gidebileceğiniz canlı müzik mekanları şu şekildedir:

-La Casa Del Jazz: Bu mekan 1920’li yıllarda bir mafya babasının evidir. Sonrasında bu eve şehir konseyi tarafından el konuldu. Üç katlı olan mekanda, bir tane bar, bir tane restoran, bir tane de 150 kişilik oditoryum yer alıyor. Yemeğinizin ardından dünyanın önde gelen isimlerinin yer aldığı caz konserlerini izlemeniz için mükemmel bir mekandır.

-Micca: Retro, caz, blues ve funk müzik tarzlarından hoşlanıyorsanız ilk tercih etmeniz gereken mekanlardan birisidir. Mekanda içkiler aperatiflerle beraber sunulur. Cuma günleri mekanda şarap pazarı yer alır.

Bir Cevap Yazın

  1. Roma’da Gece Hayatı için yorumda bulun

    Roma’da Gece Hayatı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Roma’da Gece Hayatı için ilk yorumu yapabilirsin.