Müze Severlere Hitap Eden 5 Önemli Şehir

Herkesin kendine has hobileri bulunurken, sevgisi ve müze gezme isteği de son derece ayrı bir hobi olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde ve dünyada müzelere karşı yoğun bir ilgi duyan birçok insan bulunuyor. Bu insanların ise dünya üzerinde gezmek istedikleri önemli müzeler bulunuyor. Bazıları ise artık gezecek müze bulamıyor. Siz de o müze meraklıları arasında yer alıyorsanız, sizler için derlemiş olduğumuz 5 önemli müze şehrini derledik.

Fransa-Paris

Paris’in zaten doğal, kültürel ve tarihi anlamda güzelliklerini bilmeyen yoktur. Dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olan Paris, yıl içerisinde milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Bunun en önemli nedeni ise şehirde her zevke hitap eden birçok yapı bulunmaktadır. İşte tam da bu noktada severlere, son derece önemli alternatifler sunan Paris, içerisinde 1.000’i aşkın sanat galerisi bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra müzeleri ise son derece büyüleyici ve tarihi yapıdadır. Müzelerin içerisinde ise dünyada eşi benzerine nadir rastlayacağınız birçok eser bulunmaktadır.

ABD- New York

Modern Tarih Müzesi, Modern Sanat Müzesi, Metropolitian Museum Art ve Guggenheim Müzesi gibi son derece önemli müzeleri içerisinde barındırırken, bunların yanı sıra diğer birçok müzeyi de ziyaretçilerine sunmaktadır. Birbirinden önemli ve dünya çapında birçok eseri  olduğu bu müzeler, hem sanat severleri hem de aşıklarını büyüleyecek türdendir.

İtalya- Floransa

Rönesans konusunda son derece önemli izler taşımakta olan Floransa, içerisinde son derece önemli sanat ve tarih müzelerini barındırmaktadır. Özellikle çağdaş sanat eserlerinin sergilendiği bu müzelerde, dünya üzerindeki en önemli eserlerin sergilendiği görülmkektedir. David heykelinden tutunda, Michelangelo’nun en önemli eserleri, ve dahası, bu müzelerin içerisinde ziyaretçilerini beklemektedir.

Brezilya- Sao Paulo

Floransa, Paris ve New York gibi önemli sanat şehirlerinin ihtişamından geri kalmayan Sao Paulo, Brezilya’nın en önemli şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Hatta Brezilya’da sanata dair her türlü eserin bu şehirde bulunduğunu söylemek doğru olacaktır. Özellikle Latin Amerika’nın eşsiz sanatını içerisinde barındırmakta olan bu şehir, modern ve çağdaş sanatın en önemli eserleri ile karşımıza çıkmaktadır.

İngiltere- Londra

Avrupa’da yer alan birçok önemli müzeyi içerisinde barındırmakta olan İngiltere, sokak sanatından tutunda, çağdaş ve modern sanata dair son derece önemli eserleri ziyaretçilerine sunmaktadır. Picateaux, Hockney ve Warhol severlerin, İngiltere’nin Londra şehrinde yer alan müzelerini tercih etmeleri daha mantıklı olacaktır. Şehirde yaşayan her bireyin birer sanat bağımlısı olduğunu da söylemek mümkündür.

Bir Cevap Yazın

  1. Müze Severlere Hitap Eden 5 Önemli Şehir Müze Severlere Hitap Eden 5 Önemli Şehir için yorumda bulun

    Müze Severlere Hitap Eden 5 Önemli Şehir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Müze Severlere Hitap Eden 5 Önemli Şehir için ilk yorumu yapabilirsin.