Dünyanın En Yeşil Ülkeleri

Günümüzde birçok ülkenin ve daha küçük bazda  düşünecek olursak şehrin büyük anlamda yeşillik sorunu ile karşı karşıya kaldığını görmekteyiz. Durum böyle olunca da insanların büyük bir kısmı kendilerine özel, rahat nefes alabilecekleri yeşillikleri bol alanlarda tatil yapmayı tercih ediyorlar. Eğer kendinize bol yeşillikli alanlar arıyorsanız mutlaka listemize göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Dünyanın En Yeşil Ülkeleri Hangileridir?

İzlandaİzlanda

330 Bin civarında bulunan nüfusu sayesinde çok kalabalık sayılmayacak, doğru orantılı olarak da yeşillik alanı pek tüketilmeyen ülkelerin başında İzlanda geliyor. Günde 24 saat boyunca herhangi bir aralık yaşanmadan gecenin, gündüzün yaşanması ülkeye turistleri çeken önemli detay olmasına rağmen; yeşillik ve doğa tutkunlarının da vazgeçilmezi haline gelmeye devam ediyor.

 

                                                                                                                             İsviçreİsviçre

Çikolata ve yeşilliği seven kişilerin bir arada bulunarak toplandığı ülkeler arasında ilk sırada bulunsa da; İzlanda’nın ardından en çok yeşilliğe sahip ikinci ülke olduğunu söyleyebiliriz. Son derece güzel yapısı, Alplerle çevrili olması turistleri ülkeye çeken detaylardan bir tanesidir. Hatta İsviçreliler yeşilliği korumak için motorlu taşıt kullanımını bile belli yasaklar çerçevesinde yapmaktadırlar.

 

 

Kosta RikaKosta Rika

Sahilleri ile ünlenen ve tüm dünyadaki insanların aklına görkemli sahilleriyle nam salan Kosta Rika, çevreye önem veren yapısı ile de dikkat çekmeyi başarmıştır. Karbon salınım düzeyini en aza indirgemek adına onlarca çalışma yapan ülkenin başarılı olduğu da aşikar bir gerçektir.

 

 

İsveç

Ülke zaten muazzam görüntüsü sayesinde dikkat çekerken ülkemizden özellikle balayı noktasında büyük ölçüde talepler almaktadır. Kuzey Avrupa’da konumlanan ülkeler arasındaki sayesinde yeşillik büyük nebzede korunabilmektedir. Ülkenin yönetimi ekolojik anlamdaki dengeyi sağlamak için elinden gelen her desteği sağlamaya özen göstermektedir. Mutfağı ile dikkat çekmeyi başaramasa da; bu alandaki düşüncesi onu zirvelere taşımaktadır.

NorveçNorveç

Küresel ısınmanın etkisi tüm dünya ülkelerine yayılmaya başladı. Durum böyle olunca da Norveç halkı ve hükümeti hatırı sayılır önlemler alma noktasında harekete geçti. Buzullarla kaplı olan ülkenin son 100 yıl içerisinde sular altında kalacağı belirtilince ekolojik dengeyi koruyarak yeşilliğe önem veren yapısı başrole geçti.

 

 

mauritiusMauritius

Adı pek fazla bilinmese de; zaman içerisinde yaygın hale gelen ve turist çekmeye Türkiye cephesinden de başlayan Mauritius tropikal iklime sahiptir. Özellikle deniz turizmi yapmayı sevenlerin, bunun yanı sıra da yeşillik tutkunu olan tatilcilerin dikkatini çekiyor. Eğer siz de bu ülkeye gitmek isterseniz ve Türkiye’de  yaşıyorsanız vize çıkarmanıza gerek yok.

Bir Cevap Yazın

  1. Dünyanın En Yeşil Ülkeleri Dünyanın En Yeşil Ülkeleri için yorumda bulun

    Dünyanın En Yeşil Ülkeleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dünyanın En Yeşil Ülkeleri için ilk yorumu yapabilirsin.