Miniatürk Nerede, Nasıl Gidilir?

Miniatürk, İstanbul’da yer alan önemli tarihi ve mimari eserlerin minyatürlerinin sergilendiği alandır. İçerisinde birçok eserin minyatürü bulunmaktadır. Bu yazımızda Miniatürk hakkında sizlere genel bilgilerle giriş ücretleri, ziyaret saatleri, nerede olduğunu ve ulaşım bilgilerini detaylı bir şekilde anlatacağız.

Miniatürk Hakkında Bilgiler

Türkiye’nin en popüler mimari değerlerin ve eserlerin minyatür boyutlarda tasarlanıp, ziyaretçilerin ilgisine sunulan Miniatürk, Haliç kıyısında 70.000 metrekarelik bir alanın üzerine kurulmuş bir alandır. Alanın içerisinde küçük alışveriş merkezi, havuz, amfi tiyatrosu, otopark ve oyun alanları gibi pek çok detay bulunur. Miniatürk Açık Hava Müzesi haftanın tüm günleri açıktır. İçerisinde yaklaşık 500 kapasiteli otopark bulunur.

İçerisinde pek çok ünlü yapıların ve yerlerin minyatürleri yer alır. Dokuz farklı dilde sesli rehber hizmetleri bulunmaktadır. Miniatürk ile bir Türkiye turu yapabilirsiniz ve Türkiye’de yer alan yüzlerce tarihi yapının ve görülmesi gereken önemli yerleri bu alanda bulabilirsiniz. Miniatürk ekspress ile parkın içerisinde bir gezi yapabilirsiniz. Yüzlerce eserin yer aldığı Miniatürk ziyaretçilerini beklemektedir.

Miniatürk Giriş Ücreti

Tam Bilet fiyatları 10 TL’dir. Öğrenci biletleri 5 TL’dir. Öğretmen veya askeri personelseniz 5 TL’dir. Yabancı uyruklu ziyaretçilere ise 20 TL’dir. Kredi kartı ve nakit TL geçerlidir. Döviz ile ödeme kabul edilmemektedir.

Miniatürk Nerede?

İstanbul’un Haliç Sütlüce’de, İmrahor Caddesi’nde büyük bir alana kurulmuş olan Miniatürk, hem şahsi araç hem de toplu taşıma ile gelecek olanlar için oldukça kolay ulaşılabilir bir lokasyondadır.

Miniatürk

Miniatürk’e Nasıl Gidilir?

Otobüs ile

Taksim’den gidecek olanlar 54HT, Topkapı’dan gidecek olanlar 41ST, Mecidiyeköy’den gidecek olanlar 54HŞ, Eminönü’nden gidecek olanlar ise 47, 47E ve 47Ç otobüslerine binmesi gerekir.

Otobüs hatlarıyla Miniatürk’e kadar gidebilmek mümkündür. Ayrıca metrobüs kullanarak Halıcıoğlu durağında inerek 41 ST veya Topkapı-Seyrantepe minibüsleriyle Miniatürk’e ulaşmaları mümkündür.

Deniz Yolu ile

Beşiktaş ve Kabataş iskelelerinden Dentur’un başlatmış olduğu Uğramalı Haliç Turları’na binerek buraya ulaşabilirsiniz. Bu tur sayesinde Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı ve Ayasofya gibi birçok yapıyı da tur esnasında denizden görmeniz mümkün olacaktır.

Şahsi Araçlar ile

Kağıthane Tüneli’nden Haliç çıkışına aracınızla geldiğiniz zaman Miniaturk tabelasını görmeniz mümkündür. Tabelaları takip ederek ulaşmanız mümkündür. Şahsi aracınızla takip edebileceğiniz en kolay rota bu şekilde sağlanır.

Bir Cevap Yazın

  1. Miniatürk Nerede, Nasıl Gidilir? için yorumda bulun

    Miniatürk Nerede, Nasıl Gidilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Miniatürk Nerede, Nasıl Gidilir? için ilk yorumu yapabilirsin.