Göcek’te Gezilecek Yerler

Muğla Fethiye ilçesine bağlı olan Göcek, koyları ile ünlü bir tatil beldesidir. Nüfusu yaklaşık 5 Bin olan Göcek, Muğla’ya 100 km, Fethiye’ye 35 km, Köyceğiz’e 35 km, Dalaman’a ise 25 km uzaklıktadır.

Göcek Gezilecek Yerler

Göcek’te birçok güzel koy bulunmaktadır. Böyle olunca tekne turları ve deniz girmek daha çok tercih edilmektedir. Bu konuda çok hareketli olduğu için burada üç tane marina vardır. Geçmişte dönemlerde Kamche ve Hyparna adlarıyla Lykia ve Karia sınırlarının belirlendiği Göcek, deniz severlerin tercih ettiği tatil alanlarından biridir. Göcek’teki adalar ve koylar çok güzeldir. Bu yazıda sizlere Göcek gezilecek yerler hakkında bilgiler paylaşacağız.

Bedri Rahmi Koyu

Taşkaya’da bulunan Bedri Rahmi Koyu, 1973 senesinde mavi yolculuklar yapan ve gezmeyi seven Şair ve Ressamların orada bir taşa çizdikleri Balık resimleri, sanatçı Azra Erhat’ın çakıl taşlarına yaptığı uçurtma mozaikleri halen burada yeni gibi durmaktadır. Karşısında Zeyno koyu kaya mezarları ile ünlüdür.

Göcek

Tarih Şehri Göcek

Tarihsel dedikoduya göre Julius Sezar, Kleopatra ve Marcus Antonious’un burada kalmış olduklarıdır. Ayrıca Kleopatra Koyu olduğu söylenen Hamam ve Kapı koyları da burada görülmesi gereken yerlerden biridir. Yürüyüş yaparken görebileceğiniz Antik Lydae harabeleri, yakınında Kurşunlu, Göcek Körfezinde güzel manzarasını görebilirsiniz.

D-Marin Göcek

D-Marin Göcek, Güney Ege’nin en güzel ve seçkin marinalarından biridir. Marinanın en önemli özelliği özel koruma bölgesi içerisinde çevreye duyarlı bir tesis olmasıdır. Marinayı çevreleyen çam ağaçlarıyla kaplı ve arkasında kalan tepe ile ormanın içindeymiş hissi vermektedir. Ayrıca Göcek Çarşısına 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan D-Marin şık restoranları ve bistroları ile kaliteli zaman geçirmek isteyenlerin uğrak noktasıdır.

Akdeniz sahillinin Güney Ege kıyılarıyla buluştuğu yer alan D-Marin Göcek, Mısır’dan özel olarak getirilen kumlu plajı, çam ormanlarının içerisinde oteller, alışveriş alanları ve 400 yat bağlama kapasitesi ile rüya gibi bir yerdir. Gün batımını denizin üzerinde süzülen beyaz tekneleri seyretmek, tablodan çıkmış gibi bir görsel sunacaktır.

Blue Point Plajı, Göcek merkezinde denize girebileceğiniz tek plajdır. Plaj D-Marin’in hemen yanındadır. Bembeyaz kumsalı ile D-Marin’in devamındaki D-Marin Restoranın hemen yanındadır. D-Marin Göcek’te bulunan Blue Point Plajına girmek ücretlidir. Blue Point Plajı hafta içi 150 TL, hafta sonu ise 200 TL ödenmektedir. Plajın üst kısmında bulunan mekânlara giriş ücreti ödenmemektedir.

Bir Cevap Yazın

  1. Göcek’te Gezilecek Yerler için yorumda bulun

    Göcek’te Gezilecek Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göcek’te Gezilecek Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.