Eskişehir’de Mutlaka Yapmanız Gereken 3 Şey

Osmangazi ve Anadolu üniversiteleri gibi iki önemli üniversiteye ev sahipliği yapan Eskişehir;  bir öğrenci kenti olarak bilinen, bu yönüyle de gençler tarafından yoğun ilgi gören bir şehrimiz olma özelliği taşıyor.

Yemyeşil tabiatı, Eskişehir belediyesi tarafından düzenlenen parkları, tarihi dokusunu korumayı başaran Eskişehir Odun pazarı evleri ile bu şehrimiz; mutlaka gezilip görülmeyi sonuna kadar hak ediyor.

Osmanlı döneminden kalma pek çok mimari yapıyı sınırlarında barındıran bu şehrimiz; aynı zamanda dünya çapında üne kavuşmuş met ve nuga helvaları, haşhaşlı çöreği ve çiböreği ile tanınıyor.

Bu yazımızda gerek iş gerekse tatil amacıyla yolu Eskişehir’e düşenler için Eskişehir’de mutlaka yapmanız gereken 3 şeyden kısaca bahsetmek istiyoruz.

İşte; Eskişehir’de yapmanız gereken şeyler listemiz:

  • Sazova Parkı’nda rüya gibi bir keşfe çıkın!

Adeta Eskişehir’in simgesi haline gelen Sazova Parkı; diğer adıyla Sazova Bilim, Kültür ve Sanat Parkı; standart park anlayışının epey bir ötesindeki bölümleri ile adeta sizi eğlencenin ve sanatın içine çekiyor.

Amfi Tiyatro, Korsan Gemisi, Masal Köşkü ve Sualtı Dünyası gibi pek çok yapının yer aldığı bu park; özellikle ailelerin uğrak noktaları arasında bulunuyor. Hafta sonunu keyifli bir şekilde geçirmek istediğinizde birçok restoran, kafe ve oyun alanlarının bulunduğu Sazova Parkı’nı ziyaret edebilir; buradaki kafe ya da restoranlarda bir şeyler atıştırabilir; park sınırlarındaki oyun alanlarında çocuklarınızla birlikte doyasıya eğlenebilirsiniz.

  • Çukur Çarşı’yı dolaşarak, birbirinden güzel hediyelik eşyalıklar satın alın!

Eskişehir denildiğinde akla gelen ilk yerlerden biri olan Çukur Çarşı; muhteşem Porsuk Çayı manzarasının eşlik ettiği kafeleri ile size şahane bir manzara karşısında çay içme keyfi sunuyor.

Çukur Çarşı’da yer alan hediyelik eşya dükkanlarında ise daha çok Eskişehir’e özgü hediyelik eşyalar satışa sunuluyor.

Eskişehir gezilecek görülecek yerleri ziyaret ettikten sonra eve geri dönme vakti geldiğinde sevdiklerinize Eskişehir hatırası hediyeler götürmek adına Çukur Çarşı’da bulunan dükkanlara uğrayabilirsiniz.

  • Haller Gençlik Merkezi’ne uğramayı unutmayın!

Özellikle Eskişehirli gençlerin düzenli olarak takıldıkları bir mekan olan Haller Gençlik Merkezi; bünyesindeki cafe, bar, restoran konseptindeki işletmeleri ile bazen çay içebileceğiniz bazen de arkadaşlarınızla sohbet ederken alkolünüzü yudumlayabileceğiniz bir adres olma özelliği taşıyor.

Üstelik Gençlik Merkezi’nde zaman zaman belediye tarafından düzenlenen canlı müziklere de katılabiliyor; bir yandan müzik dinlerken bir yandan da kahvenizi yudumlayabiliyorsunuz.

Onlarca hediyelik eşya dükkanını da bulabileceğiniz Haller Gençlik Merkezi’ne uğramayı unutmamanızı tavsiye ediyoruz.

Şimdiden bol eğlenceler…

 

Bir Cevap Yazın

  1. Eskişehir’de Mutlaka Yapmanız Gereken 3 Şey için yorumda bulun

    Eskişehir’de Mutlaka Yapmanız Gereken 3 Şey için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eskişehir’de Mutlaka Yapmanız Gereken 3 Şey için ilk yorumu yapabilirsin.