Karadeniz’in Tatil Cenneti Batum

Birçoğumuz Batum’un ismini sıklıkla duymuş ve hatta ülkemizde olduğunu düşünmüş olabiliriz. Batum, Gürcistan’ın güzide şehirlerinden biri olarak bilinmekte ve özellikle ülkemizde fazlasıyla tanınmaktadır. Gürcistan’ın en çok turist çeken bölgelerinden biri olan Batum, tatil için muhteşem bir yerdir. Bu nedenle Batum’u tanımak, görmek ve gezmek size birçok şey katacaktır.

Karadeniz’in Tatil Cenneti Batum

Batum’un Gezilecek Yerleri

Batum

Batum’da keşfe çıktıysanız araç kullanmanıza pek gerek yoktur. Çünkü Batum’u yürüyerek de gezebilmeniz de mümkündür. Muhteşem caddeleri bulunan Batum, kıyısıyla ve doğasıyla harika bir görünüme sahip. şeridi üzerinde yer alan parkları ve bahçeleri, görünümü ile insanı büyülüyor. Öte yandan bambu parkı, diğer parklara göre çok büyük ve muhteşem bir görüntü ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Bununla birlikte Batum’da gezilecek birçok bölge bulunuyor.

 

Batum’a 9 km kadar uzakta bulunan ve Batum’un kuzeyinde yer alan botanik bahçe, dünya üzerinde en büyük botanik bahçelerden biri olma özelliği ile tanınıyor. Bu botanik bahçenin en büyük özelliklerinden biri ise bitki çeşitliliğinin fazla olması ve genel görünümü. Çünkü içerisinde farklı iklimlere özgü 5000’den fazla bitki çeşidi bulunuyor. Haliyle bu bitkileri bir botanik bahçede toplamak ve bakımını yapmak hiçte kolay olmuyor. Bu nedenle bu botanik bahçe dünya üzerinde hem tanınıyor hem de fazlasıyla ziyaretçi akınına uğruyor. Güzel bitkilerin oluşturmuş olduğu manzaralar nedeniyle özellikle fotoğraf meraklıları bu botanik bahçede birbirinden güzel kareleri ardı ardına yakalayabilir.

Batum Bulvarı

Batum Tatil

Bulvarın ne gibi bir güzelliği ve gezilebilecek niteliği var diye düşünmeyin. Çünkü Batum Bulvarı, eşsiz mimarisi ile diğer bulvarlara göre farkını ortaya koyuyor. Şehir merkezinde bulunan ve sahile paralel olarak uzanan bu bulvar, 7 km kadar bir uzunluğa sahip. İçerisinde palmiye ağaçları, heykeller, parklar, kafeler ve restoranların olması, eşsiz bir görüntünün oluşmasına neden oluyor. Bu nedenle Batum Bulvarı, Batum’a gittiğiniz zaman mutlaka uğramanız gereken bir yer olarak karşınıza çıkıyor.

 

Piazza Meydanı

Avrupa’da gördüğünüz eşsiz güzellikteki ve büyüleyici meydanlara rakip olabilecek bir yapıda olan Piazza Meydano, 5700 metrekare alana yayılmış ve son derece sosyal bir yapıda. İçerisinde canlı müzikli kafeler, oteller, restoranlar ve mozaik sanatına dair esintiler bulunduran Piazza Meydanı, Batum’un en hareketli ve en canlı yerlerinden biri olarak biliniyor. Bu nedenle Batum’a gittiğinizde yine çok farklı bir görüntüyü hafızanıza kaydetmek istiyorsanız, Piazza Meydanı sizi bekliyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Batum Karadeniz’in Tatil Cenneti Batum için yorumda bulun

    Karadeniz’in Tatil Cenneti Batum için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Karadeniz’in Tatil Cenneti Batum için ilk yorumu yapabilirsin.