Amerika’da Kış Tatili

Tatil denildiği zaman akla ilk olarak yaz ayları, sonrasında ilkbahar ayları ve en son ise nadir olarak sonbahar ayları gelmektedir. Ancak bu tatiller arasında hem farklı hem de daha ekonomik bir tatil seçeneğinin olduğunu söylemek doğru olacaktır ki, bu konuda ise karşınıza çıkmaktadır. Kış tatili denildiği zaman akla birçok ülke gelirken, Amerika’da geçirilecek olan bir kış tatilinin bambaşka olacağını söylemek isteriz. Kısaca Amerika’da kış tatili…

Amerika’da

New York

New York

Sokakları ile ünlü olan New York, iklim olarak ülkemizde en çok İstanbul’a benzetilmektedir. Yazları son derece sıcak olan New York’un kış aylarında ise zorlu kış şartları ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Alışveriş konusunda da yine dünyaca ünlü bir yer olan New York, mutlaka kış aylarında ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri olarak bilinmektedir. Kış aylarına özel New York’ta düzenlenen kampların, muhteşem bir geçirmenize neden olacağını söylemek isteriz. Kışın düzenlenen festivaller, özel buz pateni alanları, New York’un kışın sahip olduğu muhteşem görüntü, kayak, kıza ve benzeri aktiviteler ile kış aylarında New York’ta son derece muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz.

Hawaii

Hawaii

Dünya üzerinde volkanik bir ada olarak bilinmekte olan Hawaii, farklı iklimleri aynı anda yaşaması ile tanınmaktadır. Özellikle doğasıyla eşsiz bir yer olan Hawaii, kış aylarında çok farklı bir manzaraya sahiptir. Denizi son derece berrak olan Hawaii, aynı zamanda yaz aylarında ve kış aylarında aynı deniz sıcaklığına sahiptir. Bununla birlikte dünyanın en büyük teleskoplarına sahip olan Hawaii, astronomi ile ilgilenen kişiler için harika bir seçenek oluşturmaktadır. Okyanusun ortasında olması ise Hawaii’nin benzersiz bir iklime sahip olmasına neden olmaktadır. Tropik ormanları, lezzetli kahveleri, eşsiz manzaraları, kış aylarında bile sıcak olması, kış tatili için Hawaii’nin mutlaka tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Los Angeles

los angeles

Her mevsim ziyaret edilebilir olması ve yaz aylarında aşırı sıcak değilken, kış aylarında da yine aşırı soğuk olmaması, Los Angeles’i kendine özgü bir havaya bürümektedir. Kış aylarının oldukça ılık olması, haliyle kış tatili için Los Angeles’ı öne çıkarmaktadır. Hollywood, Disneyland ve benzeri büyük yapılara ev sahipliği yapan Los Angeles, eğlenceli, dolu dolu ve sıcak bir kış tatili geçirmenize yardımcı olacaktır. Modanın kalbi olarak bilinen Los Angeles, alışveriş konusunda da eşsiz imkanlar sağlamaktadır. Bazı otoritelere göre Los Angeles’ın kültür ve sanat başkenti olarak kabul edildiği görülmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Amerika’da Kış Tatili Amerika’da Kış Tatili için yorumda bulun

    Amerika’da Kış Tatili için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Amerika’da Kış Tatili için ilk yorumu yapabilirsin.