Kanada’da Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler

çok eşsiz bir ülkedir. Şehirleri, Ontario’daki Toronto gibi büyük, kozmopolit şehirlerden Yukon Bölgesi’nin başkenti Whitehorse gibi küçük karakollara kadar çeşitlilik gösterir. Kanada’da ziyaret edilecek en iyi şehirler çoğu, dünyanın en iyi kayak merkezlerinden bazıları dahil olmak üzere muhteşem vahşi alanlara ve heyecan verici eğlence tesislerine açılan kapılardır.

Vancouver

British Columbia’da bulunan Vancouver, Kanada’nın kültürel açıdan en çeşitli şehirlerinden biridir. Bu kültür karışım, Vancouver mutfakta harikalar diyarı haline getirmeye yardımcı oldu. Ayrıca, bu şehrin mikro bira fabrikası sahnesi de yükselişte. Vancouver ayrıca mükemmel bir akvaryuma ve Queen Elizabeth Park ve Stanley Park dahil olmak üzere birçok güzel parka sahiptir.

Kanada'da Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler

Quebec Şehri

1608 yılına dayanan ve Quebec eyaletinin başkenti olan bu şehir, çok pitoresk ve büyüleyici. Aynı zamanda, iyi korunmuş 17. ve 18. yüzyıldan kalma binaları geçerek Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürüyebileceğiniz harika bir eski şehir olan Eski Quebec’e sahiptir. Eski Quebec, Meksika’nın kuzeyindeki tek duvarlı şehirdir.

Quebec Şehri ayrıca aktif bir kale ve olan Quebec Kalesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Citadelle aynı zamanda Kuzey Amerika’da inşa edilmiş en büyük İngiliz kalesidir.

Montréal

Quebec’te bulunan Montreal, eski ile yeniyi, Fransızca ile İngilizceyi harmanlamış bir şehridir. Pitoresk Eski Montreal bölgesi, Arnavut kaldırımlı sokaklara ve 17. yüzyıldan kalma bazı binalara sahiptir. Aslında, tüm Kuzey Amerika’daki en eski kentsel mahallelerden biridir.

Ancak Montreal, geçmişinden daha fazlasıdır. Aynı zamanda bir gökdelenler şehridir, canlı bir gece hayatı ve bir Yeraltı Şehri’ne sahiptir. İkincisi, Montreal’in genellikle sert kışları sırasında çok uygun olabilen yeraltı tünelleriyle birbirine bağlanan bir dizi ofis binası, otel, konut ve ticari binadır.

Winnipeg

Manitoba’nın başkenti olan Winnipeg, 100’den fazla farklı dilin konuşulduğu çok kültürlü bir şehirdir. Aynı zamanda eyaletin en büyük şehridir. Winnipeg ayrıca gelişen sanat sahnesiyle gurur duyar ve bazen “Kanada’nın kültürel beşiği” olarak anılır.

Kraliyet Winnipeg Balesi’ne ev sahipliği yapar ve farklı kültürlerin iki haftalık bir kutlaması olan Folklorama da dahil olmak üzere birçok festivale ev sahipliği yapar. Winnipeg’deyken, şehrin popüler bir alışveriş ve eğlence bölgesi olan The Forks’a gitmeyi unutmayın.

Halifax

Eğlenceden anlayan bir şehir arıyorsanız, Nova Scotia’da bulunan Halifax’ı ziyaret etmek isteyeceksiniz. Bu şehirde, Kanada’daki hemen hemen tüm diğer şehirlerden daha fazla başkent başına daha fazla bar ve kulüp var. Ama şehir sadece içmekten ibaret değil. Ayrıca 200 yıllık restore edilmiş bir balıkçı köyü olan Fisherman’s Cove ve Atlantik Denizcilik Müzesi gibi birçok ilgi çekici yere ev sahipliği yapmaktadır. Halifax, Kuzey Amerika’nın yedi doğal harikasından biri olarak kabul edilen ve dünyadaki en yüksek gelgitlere sahip olan Fundy Körfezi’ne de yakındır.

Bir Cevap Yazın

  1. Kanada’da Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler için yorumda bulun

    Kanada’da Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kanada’da Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler için ilk yorumu yapabilirsin.