Meksika Cancun’da Yapılması Gereken 5 Şey

Cancun bölgesinde yapılacak şeyleri mi arıyorsunuz? Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var, Cancun faaliyetlerinin ne yapmaması gerektiğini sormak daha kolay olabilir. Çok sayıda köyü, beyaz kumlu plajlar, canlı gece hayatı ve Cancun’da yapılacak eğlenceli şeyler, onu Meksika’daki en popüler tatil yerlerinden biri haline getiriyor.

Cancun’da Gezilecek En İyi Yerler

Xcaret Park’ı Deneyimleyin

Xcaret parkında bir gün, insanlar Meksika, Cancun’daki en iyi aktiviteler hakkında soru sorduğunda verdiğimiz en iyi cevaplardan biridir. Cancun’daki altı eğlence parkından ilkidir, Experiencias Xcaret şemsiyesi altında ve Meksika’daki en büyük tema parklarından biridir.

Cancun’daki 250 dönümlük eko-park, maceralı su aktiviteleri, eğlence ve eğitici doğal ve kültürel cazibe merkezleri ve etkileyici canlı şovlar dahil olmak üzere 40’tan fazla cazibe merkezine sahiptir.

Coco Bongo’da Parti

Coco Bongo, Cancun gece hayatında en iyisini sunuyor. Şehirde çok sayıda olmasına rağmen, dans pistine sahip tipik bir gece kulübünüz değil, daha çok yüksek enerjili eğlence ve müzik ve tabii ki içecekler sunan bir mekandır.

Isla Mujeres’i Ziyaret Edin

Cancun’da sakin bir mola arıyorsanız, Isla Mujeres harika bir seçenektir. Cancun’dan sadece 15 dakikalık bir tekne yolculuğuyla güzel plajlar, eğlenceli alışveriş, bol su sporları, harika şnorkelli yüzme, ayrıca birçok restoran ve bar ile küçük, tropikal bir adadır.

Playas Tortugas Plajı’nda Eğlenin

Parti kültürü, düşük maliyetli yiyecek ve içecekler ve oldukça sakin su ile tanınan burası, bahar tatilinizi Cancun’da geçirecekseniz olması gereken yer. Şnorkelle yüzmek, rüzgar sörfü yapmak ve hatta jet ski yapmak istiyorsanız, sahili çevreleyen küçük kulübeleri arayın. Bazen yerel halk daha ekstrem spor seçenekleri sunar ve burayı adrenalin bağımlıları için heyecan verici bir yer haline getirir.

Bu kumsalda gündüz saatleri aileler için harikadır, ılık su ve temiz kumu her yaş için eğlenceli hale getirir. Güneş batarken parti, canlı müzik ve eğlence arayanların gerçek bir Cancun deneyimi için sahile akın etmesiyle başlar.

Ünlü Chichen Itza’yı Ziyaret Edin

İnsanlar bize Cancun’da ne yapacağımızı sorduklarında, parti yapıp sahile gitmenin yanı sıra, tarihini öğrenmelerini öneriyoruz. Chichen Itza, tartışmasız dünyadaki en ünlü ve iyi korunmuş Maya arkeolojik alanlarından biridir ve bu nedenle aynı zamanda en popülerlerinden biridir. Yapı, MS 5. yüzyılda gelişen bir şehirdi ve çoğu bugün hala görülebilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Meksika Cancun’da Yapılması Gereken 5 Şey için yorumda bulun

    Meksika Cancun’da Yapılması Gereken 5 Şey için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Meksika Cancun’da Yapılması Gereken 5 Şey için ilk yorumu yapabilirsin.