Güney Amerika Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler

Güney kıtasında  vize istemeyen ülkeler, her ne kadar ülkemize uzak olsalar da muhteşem güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken ülkelerdir.

Arjantin

Latin Amerika’nın en varlıklı ve gelişmiş ülkeleri arasında Arjantin ilk sıralarda yer almaktadır. Kültürel renkliliğini ve doğal mirasını düşündüğümüz zaman ülke en unutamadığınız ülkeler arasında yer alacaktır. Arjantin, Türk vatandaşlarına 90 gün vizesiz seyahat imkanı sunmaktadır.

Bolivya

Güney Amerika’nın orta kısımlarında yer alan Bolivya, Arjantin gibi oldukça bereketli topraklara sahip olan bir ülkedir. Ülke tam 50 ülkeye 0 gün boyunca vizesiz geçiş imkanı sunmaktadır. Yalnız giriş sırasında mali durumunuzu, adresinizi ve rezervasyon bilgilerinizi kanıtlamalısınız.

Brezilya

İklimi ve muhteşem coğrafyasıyla Brezilya, Güney Amerika kıtasında görmeniz gereken noktalardan birisidir. Brezilya, 2004 yılından beri Türk vatandaşlarından vize almamaktadır.

Ekvator

Ekvator, bilim insanları, doğası ve tür çeşitliliğiyle muhteşem bir yer. Ekvator, Türk vatandaşlarının 90 günlük seyahatlerinden vize almamaktadır.

’da Türk vatandaşlarından 180 gün boyunca kalma izni veren ülkelerden birisidir. Yalnız Kolombiya’nın bu konuda bir farkı var. 30 gün boyunca vizesiz kalabiliyorsunuz.  Sonrasında kalmaya devam etmek için vize almanız gerekir.

Nikaragua

Ülkemizde tatilcilerin adına çok fazla duymadığı Nikaragua, 90 günlük vizesiz seyahat hakkı tanıyan ülkeler içerisindedir. Karayip Denizi’ne ve Büyük Okyanus’a kıyısı olan ülke tropikal bir yapıya sahiptir.

Paraguay

Bize en renkli eve en heyecanlı Güney Amerika ülkelerini sorarsanız kesinlikle ilk sıralara Paraguay’ı ekleriz. Ülkemizle Paraguay arasında yapılan anlaşma neticesinde iki ülke de karşılıklı bir şekilde 90 gün vizesiz seyahat imkanı sunmaktadır. Eğlenceyi seviyorsanız çok geç olmadan Paraguay’ı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Peru

Peru, gelmiş geçmiş en büyük medeniyetler arasında gösterilen bir medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Son yıllarda ülkemize vizesiz geçiş hakkı getiren ve Türk vatandaşlarını sevindiren ülkelerden birisidir. Ülkede 180 gün içerisinde 90 gün vizesiz bir şekilde kalma hakkınız vardır.

Şili

Şili, muhteşem doğasıyla dikkat çekiyor. Farklı birçok hayvanın, volkanların ve farklı türlerde bitkilerin yer aldığı Şili maalesef ülkemize uzak bir konumda kalıyor. Fakat vizesiz bir şekilde 90 gün boyunca ülkeyi gezebilirsiniz.

Uruguay

Uruguay’da ülkemizden vize istemeyen ülkelerden birisidir. Fakat pasaportunuzun en az 90 günlük süresi olmasını istiyor.

Venezuela

Venezuela, Güney Amerika’da yer alan en renkli ülkeler arasında gösterilmektedir. Ülkeye 90 günlük vizesiz geçiş hakkınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Yalnız rezervasyon bilgilerinizin garanti olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Güney Amerika Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler için yorumda bulun

    Güney Amerika Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Güney Amerika Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler için ilk yorumu yapabilirsin.