İstanbul Civarı Kışın Kaçamak Yapılabilecek Yerler

Doğanın en büyük mucizelerinden biri olan, tıpkı bir pamuk tarlası gibi kış aylarında tüm doğayı kaplayan karlı havalarda birçoğumuz dışarı adım atmak bile istemesek de kimimiz de karlı havaları en iyi şekilde değerlendirmenin peşine düşüyoruz.

Bu amaçla da kayak yapabileceğimiz tatil beldelerinde birkaç günlüğüne de olsun sevdiklerimizle birlikte vakit geçirebilmenin yollarını araştırıyoruz.

Bu yazımızda kış aylarında İstanbul çevresinde uğrayabileceğiniz adreslere değinmek istedik. İşte; İstanbul civarı kışın kaçamak yapılabilecek yerler listemiz:

  • Polonezköy

İstanbul’un Beykoz ilçe sınırları içerisinde yer alan Polonezköy; bol bol oksijen depolayabileceğiniz tertemiz havası, muhteşem doğa manzarası ile kış aylarında ayrı bir güzelliğe bürünen İstanbul civarı gezilebilecek yerler listemizde ilk sırada bulunuyor.

Pek çok kendin yap-kendin pişir tarzı işletmeye sahip olan bu köyün karla kaplı ormanlık alanında sevdiklerinizle birlikte doğa yürüyüşlerine çıkabilir, birbirinden eğlenceli fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

  • Maşukiye

Kocaeline bağlı Kartepe ilçesinin şirin mi şirin bir mahallesi olan Maşukiye; doğa tutkunu gezginlerin mutlaka uğraması gereken bir diğer adres olma özelliği taşıyor.

Hayranlık uyandıran muazzam tabiat manzarası ile ön plana çıkan bu mahallede pek çok balıkçı lokantası bulunuyor.

Hafta sonunda sevgilinizle birlikte enfes bir balık ziyafeti çekmek adına Maşukiye’ye uğrayabilirsiniz.

  • Sapanca

 

Sakarya il sınırlarında bulunmasına rağmen İstanbul’a yalnızca birkaç saatlik uzaklıkta yer alan Sapanca; dünyaca ünlü Sapanca gölüne ev sahipliği yapıyor.

Üstelik Sapanca gölünün etrafında birkaç günlüğüne konaklayabileceğiniz pek çok otel tarzı işletme bulunuyor.

  • Kartepe

Maşukiye mahallesi ile ünlü olan Kocaeli’nin en çok turist çeken ilçelerinden biri olan Kartepe; kayak tutkunlarına hitap eden bir adres olarak, yalnızca yaz aylarında değil kış aylarında da yoğun rağbet görüyor.

Ufak bir teleferik gezintisi ile muhteşem Kartepe manzarasına şahit olabileceğiniz bu ilçede doğa tüm ihtişamı ve cömertliğiyle ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

Hafta sonunuzu bol bol kayak keyfini çıkararak değerlendirmek istediğinizde Kartepe’yi gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

  • Abant

Doğanın tüm cömertliğiyle kendini sergilediği Abant Gölü’ne ev sahipliği yapan Abant; İstanbul civarı kışın kaçamak yapılabilecek yerler listemizin bir diğer üyesi olmayı sonuna kadar hak ediyor.

Abant gölüne uğradığınızda çevredeki restoranlarda yemek yiyebilir; birkaç günlüğüne çevredeki pansiyonlardan birinde konaklayabilirsiniz.

İstanbul trafiğinden, İstanbul’da yaşamanın verdiği karmaşadan ve yoğun iş stresinden bir süreliğine de olsa uzaklaşmak adına Abant’ı tatil rotanıza ekleyebilirsiniz.

Şimdiden keyifli tatiller diliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. İstanbul Civarı Kışın Kaçamak Yapılabilecek Yerler için yorumda bulun

    İstanbul Civarı Kışın Kaçamak Yapılabilecek Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstanbul Civarı Kışın Kaçamak Yapılabilecek Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.