Gezginlerin Takip Edebileceği Dergiler

04Seyahate epey bir düşkün olan, gezmekten ciddi anlamda keyif alan gezginlerin çoğu, yeni yerler keşfetmenin ve yeni şehirlere doğru eğlenceli bir yolculuğa koyulmanın hayalini kursalar da bazen de hangi şehri ziyaret edecekleri konusunda kararsız kalabiliyorlar. Böyle durumlarda ise gezginlerin yardımına tüm gezginlerin takip edebileceği dergiler koşuyor.

Gezginlere ilham verici yepyeni rotalar hakkında detaylı bir şekilde bilgi veren seyahat dergileri sayesinde pek çok zengin bir sonraki seyahatlerini nereye düzenleyeceklerini önceden karar verebiliyor, seyahatleri esnasında konaklayabilecekleri otellerden tutun da mutlaka uğramaları gereken adreslere kadar hemen hemen her konuda fikir edinebiliyorlar.

Gezginlerin takip edebileceği dergiler başlıklı bu yazımızda seyahat tutkunuzu perçinleyecek en güzel seyahat dergilerinden kısaca bahsetmek istiyoruz.

İşte, her gezginin mutlaka okuması gereken dergiler:

  • National Geographic:

 

Yalnızca ülkemizdeki gezginlerin değil tüm dünyadaki seyahat tutkunlarının başucu dergisi niteliğinde olan bu derginin yalnızca belgesel içerikli bir dergi olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Dünyanın farklı yerlerinden paylaştığı fotoğraf kareleri ile okuyucularını uçsuz bucaksız, bir o kadar da eğlenceli bir yolculuğa davet eden dergi, uzun yıllardır okuyucularıyla buluşan en kaliteli seyahat dergilerinden biri olma özelliği taşıyor.

Hala National Geographic abonesi değilseniz, dergiye abone olarak, indirimli fiyatlar üzerinden her ay düzenli olarak derginizi belirttiğiniz adresten temin edebilirsiniz.

  • Food&Travel:

Yalnızca dünyada hangi şehirleri dolaşmanız gerektiğiyle değil hangi şehirde hangi tatları tatmanız gerektiğine dair de ilgi çekici içerikleri ile ön plana çıkan Food&Travel özellikle sürekli olarak yurtdışı seyahatlerine çıkan kişilere hitap ediyor.

Örneğin, dergiyi okuduğunuzda İtalya’nın hangi restoranlarında hangi lezzetleri tadabileceğinizi, İtalya’nın en ünlü restoranlarını ve yemeklerini öğrenebiliyorsunuz.

  • Gezgin Dergi:

Yerli bir seyahat dergisi olan, ünlü Türk gezginler tarafından kaleme alınan gezi yazıları ile ülkemizin en beğenilen dergilerinden biri olma unvanına sahip olan Gezgin Dergi, aynı zamanda farklı ulusların kültürel değerleri ve kimlikleri ile ilgili olarak da fikir sahibi olmanıza olanak tanıyor.

Üstelik dergi, kendi internet sitesi üzerinden de hizmet veriyor. Bu sayede dergiyi ücretsiz bir şekilde okuyabilme şansınız da bulunuyor.

  • Sırt Çantam

Bir diğer yerli gezi dergisi olan Sırt Çantam; doğaya aşık ve hayvanları seven kişilerin düzenli olarak takip ettiği dergiler arasında yer alıyor.

Harika doğa manzaraları ile okuyucularının içini açan dergi, bir yandan da okuyucularına doğa sevgisini de aşılamaya misyon ediniyor.

Yukarıdaki dergileri kitaplığınıza hemen kazandırarak, sizler de bir sonraki rotanızı nereye çevirmeniz gerektiğine seyahatinizden haftalar hatta aylar öncesinde bile karar verebilirsiniz.

Keyifli okumalar.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Gezginlerin Takip Edebileceği Dergiler için yorumda bulun

    Gezginlerin Takip Edebileceği Dergiler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gezginlerin Takip Edebileceği Dergiler için ilk yorumu yapabilirsin.