İngilizce Bilmeden Yurtdışı Seyahati Nasıl Yapılır?

Çoğumuz; yurtdışına zaman zaman gitmeyi düşünüyor ancak genellikle İngilizce bilmediğimiz ya da yeterince bilmediğimizi düşündüğümüz için bu hayalimizden çabucak vazgeçiyoruz. Aslında pek çok gezginin dil bilmeden, yalnızca işaret dili ile dünyayı dolaştığını unutuyoruz.

Hepimizin insan olduğunu, insanların dil keşfedilmeden ve yazı bulunmadan önceki dönemlerde de birlikte yaşadıklarını göz ardı ediyor; dil bilmediğimiz için başka bir şekilde ihtiyaçlarımızı tam anlamıyla karşılaşamayacağımıza hatta kaybolacağımıza inanıyoruz.

İngilizce bilmeden yurtdışı seyahati nasıl yapılır? başlıklı bu yazımızda çat pat İngilizce konuşanların işine yarayacak birtakım önerilerden bahsetmek istedik.

Peki, İngilizce bilmeden nasıl seyahat edebilirsiniz? Gelin, bu soruyu birlikte yanıtlamaya çalışalım:

  • İşaret dilini kullanmaya çalışın

Aslında pek çok ihtiyacımızı karşılamamıza olanak tanıyan işaret dili; karşımızdaki kişinin bizi anlamasına genelde son derece yardımcı oluyor.

Örneğin; bir mağazaya girdiğinizde ve pantolon satın almak istediğinizde pantolonu gösterebilir ardından da cebinizden çıkardığınız bir miktar parayı satış danışmanına göstererek, pantolonunun fiyatını öğrenebilirsiniz.

Ya da hastalandığınızda ve eczaneye gitmek zorunda kaldığınızda dişinizin ağrıdığını elinizle dişinizi göstererek ifade edebilirsiniz.

Bu noktada mümkün olduğunca kendinizi doğru bir şekilde ifade edebilmeniz önem arz ediyor.

Sessiz sinema gibi oyunlarda başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız; işaret diliyle diğer insanlarla kolaylıkla anlaşabilmeniz mümkün!

  • Yanınıza sözlük alın ve telefonunuza İngilizce sözlük ekleyin

İnternet sağ olsun ki günümüzde Google Translate sayesinde pek çok Türkçe cümleyi İngilizce’ye çevirebiliyoruz. Aynı şekilde cep telefonumuza indirdiğimiz yabancı dil sözlükleri sayesinde ne anlatmak istediğimizi karşı tarafa daha iyi bir şekilde aktarabiliyoruz.

Lakin cep telefonunuzun şarjının bittiğinde de sözlüğe ihtiyacınız olabileceğini asla unutmamalı, bavulunuza minik bir İngilizce sözlük koymalısınız. Bu sayede en zor anlarınızı bu minik sözlük sayesinde daha kolay bir şekilde atlatabilirsiniz.

  • Telefonunuza Google Map indirin!

Özellikle yer-yön tarifleri, turistlerle konuşmamız esnasında onların bize en çok sordukları ve bizim yanıtlamakta en çok zorlandığımız konular arasında bulunuyor.

Aynı durumla yurtdışında da karşılaşabileceğinizi ve bu sefer yer-yön tarifine ihtiyaç duyan tarafın siz olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Bu yüzden de akıllı cihazınıza Google Map indirebilir; bu sayede başka hiç kimseye adres sormadan gitmek istediğiniz adrese kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Google Map dışında seyahat edeceğiniz şehrin en kaliteli mekanları hakkında size bilgiler sunan mekan uygulamalarını telefonunuza yükleyerek de şehirdeki restoran, kafe ve barları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmeniz dileğimizle.

 

Bir Cevap Yazın

  1. İngilizce Bilmeden Yurtdışı Seyahati Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    İngilizce Bilmeden Yurtdışı Seyahati Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İngilizce Bilmeden Yurtdışı Seyahati Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.