İlham Alınması Gereken Gezginler

Bizler; hafta sonu tatilini dört gözle beklerken; bizim hayalini kurduğumuz tatilin her gün keyfini çıkaran gezginlere internet sitelerinde rastladığımızda hangimiz onların yerinde olmayı dilemiyor ve yaşadığımız hayatın ne denli sıkıcı ve monoton olduğunun farkına varmıyoruz ki?

Hatta bazen işten ve güçten öyle bunaldığımız ve işten istifa etmeyi düşündüğümüz anlar oluyor ki neredeyse doğduğumuza bile pişman oluyoruz. Kimimiz; yollara düşeceğimiz günleri dört gözle beklerken kimimiz de tatil ve dünya seyahati düşümüzü emeklilik dönemimize erteliyoruz.

Bu yazımızda örnek alınası gezginlerden kısaca bahsetmek ve tek hayali dünyayı dolaşmak olan gezgin adaylarına rol model olabilecek gezginlerin hayatları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

İşte; ilham alınması gereken gezginler listemiz:

  • Alex in Wanderland

2009 yılından bu yana seyahat bloğu sitesine gezdiği ve gördüğü ülkeler ve adreslerle ilgili olarak yaşadığı deneyimleri aktaran Alexandra Baackes; ilham alınması gereken gezginler listemizin ilk sırasında bulunuyor.

Instagramda 77 bini aşan takipçisi bulunan Alex’in maceralarına yakından tanık olmak adına https://www.instagram.com/alexinwanderland/ linkini sizler de tıklayabilirsiniz.

  • Foster Huntingon

2010 yılında kariyerini bir çırpıda geride bırakan ve çoğumuzun cesaret edemediğini başaran Foster Huntingon; kendine ait karavanı ile dünyayı dolaşırken; gezilerini de kaleme almayı ve takipçileri ile paylaşmayı unutmuyor.

En büyük hobileri arasında seyahat etmek, kamp kurmak ve yazı yazmak bulunan Foster Huntingon’un 1 milyonu aşkın da takipçisi bulunuyor.

Foster Huntingon’un eğlenceli, sıra dışı ve rengarenk yaşantısını yakından takip etmek için https://www.instagram.com/fosterhunting/ linkini hemen tıklayabilirsiniz.

  • Gülçin Söğüt

Tatlı gezgin lakabını sonuna kadar hak ettiğini düşündüğümüz Gülçin Söğüt; motosiklet ile çıktığı dünya turuna dair tüm anılarını http://tatligezgin.com/ internet adresi üzerinde takipçileriyle buluşturuyor.

Üstelik Gülçin Söğüt’ün sitesini ziyaret ettiğinizde dünya turuna dair pek çok ipucunu da tek bir adres üzerinde bulabiliyorsunuz.

  • Sevil Mert

İlham alınası bir diğer Türk gezgin olan Sevil Mert; beyaz yakalı bir gezgin olsa da işinden fırsat buldukça sık sık seyahat etmeyi de hiçbir şekilde ihmal etmiyor.

Hem çalışıp hem de gezmenin birlikte yürütülebileceğinin en güzel örneklerinden biri olan bu gezgini takip etmek adına http://tatligezgin.com/ linkini hemen tıklayabilirsiniz.

  • Tuğçe ve Murat

İlham alınası gezginler listemizde yer alan bu çift; birlikte gezdikleri yerleri https://gezimanya.com/ internet adresi aracılığıyla ziyaretçileri ile buluşturuyorlar.

Gezi Manya’nın kurucusu olan bu çift; seyahat etmekten hoşlanan tüm çiftlerin gözde rol modeli olarak da biliniyor.

Bol bol yeni gezi fikirleri edinmek adına bu siteyi takip edebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. İlham Alınması Gereken Gezginler için yorumda bulun

    İlham Alınması Gereken Gezginler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İlham Alınması Gereken Gezginler için ilk yorumu yapabilirsin.