Hesaplı Tatil Yolları

Senede bir ya da iki kez olarak yapılan tatiller, dikkat edilmediği, detaylı planlanmadığı ve birtakım unsurlar göz önünde bulundurulmadığı takdirde son derece masraflı olabilmektedirler. Bu nedenle tatillerin daha hesaplı ve daha ekonomik bir şekilde gerçekleşmesi hem  mümkün hem de son derece önemlidir. İşte tatilinizi çok daha uygun fiyatlara getirmenin birkaç yolu…

Hesaplı Tatil Yolları

Hırvatistan’a Seyahat Edebilirsiniz

hirvatistan

Avrupa tatili denildiği zaman aklınıza Avrupa’nın son derece lüks ve gelişmiş illeri geliyor olsa da, Hırvatistan’ın bambaşka bir yer olduğunu söylemek mümkündür. Son derece eşsiz bir doğaya, eşsiz bir mimariye ve eşsiz sulara sahip olan Hırvatistan, ekonomik açından da bütçenizi zorlamayacak olan tatil imkanları sunmaktadır. Hırvatistan’da konaklama bakımından bütçenize son derece uygun olan seçenekler bulabilmek mümkünken, yeme içme konusunda da yine ekonomik anlamda bir problem yaşamanız söz konusu dahi olmamaktadır. Bu nedenle ekonomik yurtdışı tatilleri konusunda Hırvatistan mutlaka gözden geçirilmesi gerekilen bir seçenektir.

Polonya’nın Şehri

polonya

Tatil bütçelerinin en büyük giderleri arasında tabi ki, konaklama giderleri yer almaktadır. Bu nedenle tatil bütçesi planlaması yapılırken, konaklamayı en uygun şekilde ayarlamak ve bu konuda en uygun fiyat sunan yerlere gitmek, büyük ölçüde kazançlı çıkmanıza yardımcı olacaktır. Polonya’nın şehri ise Avrupa’nın konaklama bakımından en uygun şehirlerinden biridir. Hem ucuz hem de kaliteli otelleri içerisinde bulundurmakta olan Krakow, yapısıyla, mimarisiyle ve gezilecek yerleriyle de, tatilcilerin fazlasıyla büyülenebileceği yerlerden biridir.

Fas’ın Marakeş Kenti

Marakeş, anlam bakımından Berberi dilinde  “Tanrının Ülkesi” olarak bilinmektedir. Bu nedenle Marakeş’in tam anlamıyla isminin hakkını verdiğini söylemek doğru olacaktır. Fas’ın en çok seyahat edilen ve en çok bilinen şehirlerinden biri olan Marekeş, ekonomik yurtdışı seyahatleri konusunda tatilcilerin bir numaralı seçenekleri arasında yer almaktadır. Son derece ucuz otellerin yer aldığı Marekeş, yapısıyla, sokaklarıyla, mimarileriyle ve eşsiz manzaralarıyla ziyaretçilerini son derece büyüleyen bir şehirdir.

Çek Cumhuriyeti-

prag

Çek Cumhuriyeti’nin en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Prag, tarihi yapılarının yanı sıra bu yapıların sahip olduğu mimariyle bambaşka bir havaya sahiptir. Prag’ın sahip olduğu bu hava, insanın bu şehirden hiç uzaklaşmak istememesine ve yapmış olduğu tatilden son derece keyif almasına neden olmaktadır. Bunların yanı sıra bu şehrin sürekli turistler tarafından ziyaret ediliyor olması, haliyle otel ve konaklama maliyetlerinin düşük olmasında son derece etkili olmaktadır. Ayrıca bu şehirde yeme içme giderleri de, tahmin edilenin altında olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Hesaplı Tatil Yolları Hesaplı Tatil Yolları için yorumda bulun

    Hesaplı Tatil Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hesaplı Tatil Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.